kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Wszystko wszędzie naraz (przedpremiera!)

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #272
WSZYSTKO WSZĘDZIE NARAZ
(reż. Dan Kwan, Daniel Scheinert)
czwartek, 14 kwietnia 2022, godz. 22.45
Kino Pod Baranami

 

 

14 kwietnia zapraszamy na kolejną odsłonę studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W programie: szalony film Wszystko wszędzie naraz autorstwa duetu Dan Kwan/Daniel Scheinert, znanego jako kolektyw Daniels. Projekcję poprzedzi wprowadzenie, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 13 zł.

 

Wszystko wszędzie naraz to ekscentryczne połączenie kina akcji, komedii i science-fiction, pełne widowiskowych sekwencji i niebanalnego humoru. Główna bohaterka filmu, Evelyn Wang, zmaga się z codziennością i podatkami. Sytuację pogarsza informacja, że jej zadaniem jest uratowanie świata przed zagrażającym mu złem. Kobieta zostaje wciągnięta w głąb multiwersum, gdzie może spotkać… siebie, we wszystkich możliwych odsłonach!


W roli głównej wystąpiła znakomita Michelle Yeoh - gwiazda kina azjatyckiego i Hollywood, znana z takich filmów jak Wyznania gejszy, Przyczajony tygrys, ukryty smok oraz Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni. Ponadto w obsadzie znaleźli się: James Hong (Łowca androidów, Chinatown), Jonathan Ke Quan (Indiana Jones i Świątynia Zagłady, Goonies) oraz Jamie Lee Curtis (Na noże, Prawdziwe kłamstwa, Halloween). Wszystko wszędzie naraz  to dzieło duetu Dan Kwan/Daniel Scheinert, który w 2016 zadziwił świat filmem Człowiek-scyzoryk. Ścieżkę dźwiękową do filmu skomponował amerykański zespół eksperymentalny Son Lux.

 

OSTRZEŻENIE
Film zawiera fragmenty, w których występuje migające światło i dynamiczne zmiany kolorów, które mogą wywołać atak epilepsji u osób wrażliwych.

 

Gospodarzem spotkania będzie Rudolf Zych, który studiuje informatykę społeczną  na Akademii Górniczo Hutniczej.

 

Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl stworzony specjalnie z myślą o poszukujących niezwykłych filmowych wrażeń studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji w studenckim gronie.


Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3). 


BILETY: 13 zł 

  

O FILMIE:
 
WSZYSTKO WSZĘDZIE NARAZ | EVERYTHING EVERYWHERE ALL AT ONCE
(Dan Kwan, Daniel Scheinert) US 2022, 140'

Evelyn Wang (Michelle Yeoh), borykająca się z trudami codzienności mama w średnim wieku. Evelyn natrafia na klucz do „multiwersum”: sieci przecinających się ze sobą światów, w której może zbadać swoje alternatywne drogi życiowe. Kiedy pojawiają się mroczne siły, Evelyn będzie musiała wykorzystać wszystko co ma i wszystko czym kiedyś mogła być, aby ocalić to, co jest dla niej najważniejsze: jej rodzinę.


PRASA O FILMIE:

Kung fu spotyka kino superbohaterskie i w szalonym pędzie przytula, mówiąc, że wszystko będzie dobrze i jesteśmy wystarczający tacy, jacy jesteśmy. Dan Kwan i Daniel Scheinert zabierają nas w elektryzującą podróż po multiwersach, wciskają w fotel, ale też subtelnie tworzą chwile, by złapać oddech.
Małgorzata Czop, Movieway


Tytuł nie kłamie. Tu naprawdę jest wszystko, wszędzie i naraz. Duet Daniels poświęcają logikę w imię absurdalnie dobrej zabawy. Dzięki wybranej przez siebie formule sprawnie łączą konwencje superhero ze schematem filmu kung fu, trzymając je w ryzach melodramatu rodzinnego. Lepszego multiwersum w tym roku nie będzie!
Rafał Christ, Spidersweb Rozrywka

 

ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum