kpb

Spotkanie Filozoficzne: C'mon C'mon (przedpremierowo!)

SPOTKANIE FILOZOFICZNE
C'MON C'MON (reż. Mike Mills)
- pokaz przedpremierowy z dyskusją
środa, 12 stycznia 2022, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy na pierwszy w tym roku kalendarzowym pokaz w ramach cyklu Spotkania Filozoficzne. 12 stycznia o godz. 18.00, na ekranie pojawi się - przedpremierowo - kameralny, czarno-biały film Mike’a Millsa C'mon C'mon, ze znakomitą rolą Joaquina Phoenixa. Po seansie odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi filozofka Anna Piskorska.


Mike Mills, twórca niezapomnianych Debiutantów (film dostępny na
e-kinopodbaranami.pl), w C'mon C'mon opowiada historię Johnny’ego, dziennikarza radiowego, który uczy się uważnie słuchać, budować trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i… przytulać. Kameralny, przepełniony czułością czarno-biały film buduje mosty pomiędzy pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na najdotkliwsze rany.


Ciepły, skupiony wokół najważniejszych relacji film C'mon C'mon działa terapeutycznie: uczy wzajemnej troski, okazywania emocji, zszywania naderwanych więzi. Dowodzi też, że najmłodsze pokolenie, które tak chętnie oskarżane jest o egoizm, ma do zaoferowania o wiele więcej, niż ktokolwiek podejrzewa.


Poruszające przesłanie filmu wspierają znakomici odtwórcy głównych ról: Joaquin Phoenix, Gaby Hoffman i 12-letni Woody Norman, którzy tworzą na ekranie fenomenalne, bezbłędnie zgrane trio.


Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem, którą poprowadzi mgr Anna Piskorska z Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Film C'mon C'mon zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Spotkań Filozoficznych, będących okazją do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy.


Premiera filmu: 21 stycznia 2022


BILETY:
25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)C’MON C’MON | C’MON C’MON
(Mike Mills) US 2021, 109’

Film Independent Spirit Awards 2022: (nominacje) najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz
EnergaCamerimage 2021: Złota Żaba dla Najlepszego Filmu, Nagroda Publiczności

 
Joaquin Phoenix wciela się w C'mon C'mon w nowojorskiego singla, uroczego, ciepłego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę (Gaby Hoffman), z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem (Woody Norman), Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał. Pozwoli mu także zrozumieć, że prawdziwe supermoce to te, którymi władają matki.


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PATRONAT MEDIALNY:
Magazyn Filozofuj!

 

 

PARTNERZY:

 

Bookmark and Share

archiwum