kpb

Obraz pożądania - pokaz przedpremierowy w ramach akcji “Powrót do kin studyjnych” (MOS)

Obraz pożądania (reż. Giuseppe Capotondi)
- pokaz przedpremierowy
w ramach ogólnopolskiej akcji
“Powrót do kin studyjnych”

piątek, 24 lipca 2020, godz. 20.45
sala kinowa w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12)


24 lipca wraz ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Obraz pożądania - pełną tajemnic adaptację powieści Herezja oranżu palonego Charlesa Willeforda. Na ekranie: Donald Sutherland, Claes Bang, Elizabeth Debicki oraz sam Mick Jagger! Bilety w specjalnej cenie 15 zł.


Kina studyjne z całej Polski łączą siły w ramach akcji “Powrót do kin studyjnych”, zachęcającej widzów do ponownych odwiedzin w salach kinowych po okresie narodowej kwarantanny. Do akcji dołącza także Kino Pod Baranami, które już 24 lipca zaprasza wszystkich, spragnionych filmowych wrażeń kinomanów, na przedpremierowy pokaz Obrazu pożądania.


Ten wyreżyserowany przez Giuseppe Capotondiego intrygujący thriller, rozgrywa się w elitarnym świecie koneserów sztuki, gotowych zapłacić każde pieniądze za upatrzone dzieło. Wielka sztuka to jednak także wielkie oszustwa, o czym doskonale wie milioner Cassidy (w jego roli wokalista The Rolling Stones, Mick Jagger). To właśnie on skłoni poważanego krytyka Jamesa (znany z serialu Dracula, Claes Bang) oraz hipnotyzującą Berenice (Elizabeth Debicki - gwiazda filmów Wdowy i Kryptonim U.N.C.L.E.) do kradzieży pewnego tajemniczego obrazu od równie zagadkowego artysty. 


Premiera filmu: 30 października 2020


BILETY: 15 zł


Powrót do kin studyjnych Kino Pod Baranami świętuje również podczas trwającego do 28 sierpnia wakacyjnego festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie. Bilety tylko 9 zł! Szczegółowe informacje TUTAJ.


O FILMIE:

OBRAZ POŻĄDANIA | THE BURNT ORANGE HERESY
(Giuseppe Capotondi) GB/IT 2019, 99’

Ekscentryczny milioner Cassidy (Mick Jagger) niespodziewanie zaprasza do swojej posiadłości nad jeziorem Como krytyka sztuki Jamesa Figuerasa (Claes Bang). Ma wobec niego pewien plan. James pojawia się z piękną i tajemniczą Berenice (Elizabeth Debicki). Oboje przeżywają właśnie namiętny romans i wspólny wyjazd jest dla nich świetną okazją do bliższego poznania się. Podczas obiadu Cassidy składa Jamesowi propozycję nie do odrzucenia. Chce, by ukradł dla niego wyjątkowy obraz, którego obsesyjnie pragnie, obiecując mu w zamian sławę i karierę.
 
James przyjmuje zlecenie nie wiedząc, że wpada w niebezpieczną pułapkę chciwości, ambicji i kłamstw, pociągając za sobą niczego nieświadomą Berenice. Oboje odkryją prawdę, której nigdy nie chcieliby znać.
 
Oparty na klasycznej powieści noir Charlesa Willeforda (Herezja oranżu palonego), zaadaptowany przez Scotta B. Smitha Obraz pożądania jest poruszającą, ponadczasową opowieścią o niebezpiecznej ambicji, toczącą się wśród idyllicznych krajobrazów północnych Włoch.

 

ZWIASTUN:

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

 

Bookmark and Share

archiwum