kpb

Dojrzałe Kino: Prawda

środa, 17 czerwca 2020, godz. 11.00

Po trzymiesięcznej przerwie Dojrzałe Kino wraca do Kina Pod Baranami. W środę, 17 czerwca zapraszamy na film Prawda - najnowsze dzieło zdobywcy Złotej Palmy, nominowanego do Oscara Hirokazu Koreedy (Złodziejaszki) i równocześnie pierwszy film w karierze reżysera nakręcony poza granicami ojczystej Japonii. Mistrzowsko zagrana, intymna opowieść o poszukiwaniach prawdy, miłości i rodzinnego szczęścia.

Dojrzałe Kino to nie tylko seans filmowy - to także okazja do spotkania przy kawie, herbacie i ciasteczkach, dyskusji na temat zobaczonego tytułu oraz podzielenia się swoimi przemyśleniami na wspólnym blogu: www.dojrzalekino.pl. Gospodynią Dojrzałego Kina jest pani Redaktor Maria Malatyńska.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

W związku z obecną sytuacją, tym razem nie spotkamy się przy kawie i ciasteczkach, ale poza tym formuła pozostaje bez zmian (prelekcja, pokaz filmu oraz dyskusja po seansie). Liczba miejsc ograniczona.

 

BILETY dla seniorów: 16 zł

 

O FILMIE:

PRAWDA | LA VÉRITÉ
(Hirokazu Koreeda) FR/JP 2019, 106'


Fabienne (Catherine Deneuve) to wielka gwiazda kina i królowa męskich serc. Wkrótce po tym jak aktorka publikuje swoje intymne wspomnienia, jej córka Lumir (Juliette Binoche) przybywa z Nowego Jorku do Paryża z mężem (Ethan Hawke) i dzieckiem. Ponowne spotkanie matki i córki szybko zmienia się w zaciętą konfrontację. W jej trakcie miłość zderzy się z dawnymi urazami, a tajona przez lata prawda w końcu ujrzy światło dzienne.

 

ZWIASTUN:

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

   

 

Bookmark and Share

archiwum