kpb

Parasite - pokaz przedpremierowy (MOS)

Parasite (reż. Bong Joon-ho)
- pokaz przedpremierowy

czwartek, 5 września 2019, godz. 18.15
Małopolski Ogród Sztuki (ul. Rajska 12)

 

 

W czwartek, 5 września zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na przedpremierowy pokaz nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes Parasite - nowego filmu twórcy przebojów Okja i Snowpiercer: Arka przyszłości, Bonga Joon-ho.

 

Parasite to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać – biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków.

 

BILETY:
23 zł (normalny)
16 zł (ulgowy)
15 zł (klubowy)
* Bilety do nabycia w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz online.

 

O FILMIE:

PARASITE | GISAENGCHUNG
(Bong Joon-ho) KR 2019, 132’

MFF w Cannes 2019: Złota Palma - Najlepszy film
MFF w Toronto 2019: nominacja - Nagroda Festiwalowa w sekcji 'Prezentacje Specjalne'


Parasite to nagrodzona Złotą Palmą w Cannes mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy.


W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.

 

ZWIASTUN:

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

Bookmark and Share

archiwum