kpb

Sauvage - pokaz przedpremierowy z udziałem reżysera

SAUVAGE (reż. Camille Vidal-Naquet)
- pokaz przedpremierowy z udziałem reżysera
niedziela, 19 maja 2019, godz. 18.00
Kino Pod Baranami


W niedzielę, 19 maja zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Sauvage - kameralnego portretu młodego mężczyzny, w którego wcielił się nagrodzony w Cannes Félix Maritaud. Seansowi towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem filmu, Camille Vidalem-Naquetem.


Sauvage z francuskiego znaczy dziki, udomowiony. Taki właśnie jest Léo, główny bohater filmu, który najbardziej na świecie ceni swoją wolność. Jest ona jedynym, co posiada, więc by ją utrzymać, spotyka się z mężczyznami za pieniądze. Z drugiej jednak strony, Léo bardzo pragnie bliskości i ma nadzieję, że jego relacja z najbliższym przyjacielem przerodzi się w coś więcej. Niestety, bezwzględny świat nie sprzyja tego rodzaju uczuciom i skutecznie utrudnia bohaterowi budowanie bliższych relacji.


Debiutancki film Camille Vidala-Naqueta to intrygujący głos w dyskusji o konflikcie między potrzebami wolności i bezpieczeństwa, koncentrujący się na psychologii bohaterów i ich indywidualnych decyzjach. Sauvage zapada w pamięć także dzięki hipnotyzującej roli Félixa Maritauda (120 uderzeń serca, Jonas, Nóż + serce), wyróżnionego na Festiwalu w Cannes prestiżową nagrodą Rising Star. 


Gościem pokazu będzie reżyser Sauvage, Camille Vidal-Naquet - absolwent literatury, twórca filmów krótkometrażowych oraz eksperymentalnego obrazu w języku migowym pt. Geniusz, a także nauczyciel akademicki, wykładający analizę filmu.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

 

BILETY:
23 zł
(normalny)
16 zł (ulgowy)


O FILMIE:

SAUVAGE | SAUVAGE
reż. Camille Vidal-Naquet, Francja 2018, 99’


 
MFF w Cannes 2018: Nagroda Specjalna dla wschodzącej gwiazdy (Félix Maritaud)
Cezary 2019: nominacja, najlepszy film debiutancki

 
Kameralny portret 22-letniej męskiej homoseksualnej prostytutki ze Strasburga. Choć tytuł filmu przywołuje skojarzenia z dzikością i brutalnością, wyjątkowy sposób, w jaki odmalował portret swojego bohatera Félix Maritaud sprawia, że musimy zdefiniować to określenie na nowo – przez pryzmat samotności z jaką łączy się oderwanie od społecznych norm i materialnych pragnień. Fakt, że grany przez niego Léo nigdy nie traci zdolności do dawania i otrzymywania miłości, jest jedną z kluczowych cech złożonej osobowości bohatera. Dzięki temu angażujemy się w jego historię, nawet gdy ona sama wydaje się podążać bez celu.

 

ZWIASTUN z angielskimi napisami:

Bookmark and Share

archiwum