kpb

Jutro albo pojutrze - pokaz i spotkanie z krakowskimi deskorolkowcami (MOS)

Jutro albo pojutrze (reż. Bing Liu)
- pokaz i spotkanie z krakowskimi deskorolkowcami

poniedziałek, 15 kwietnia, godz. 18.15
Małopolski Ogród Sztuki

Zainspirowani filmem Jutro albo pojutrze, opowiadającym o amerykańskich deskorolkowcach, zapraszamy na specjalny pokaz dokumentu oraz spotkanie z krakowskimi skateboardzistami i projekcję filmu montażowego pt. Outdoors. Wydarzenie odbędzie się w programowanej przez Kino Pod Baranami sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Każda osoba, która przyjedzie na seans na deskorolce, kupuje bilet w niższej cenie. 

Nominowany do Oscara, boleśnie szczery dokument Jutro albo pojutrze opowiada historię przyjaźni i dorastania młodych deskorolkowców w Rickford w stanie Illinois. Tak jak podczas jazdy na deskach - próbują pokonywać ostre życiowe zakręty i podnosić się z upadków.
Za kamerą stanął jeden z nich - Bing Liu, który przez 12 lat nagrywał materiał, z którego powstał film.
Debiut filmowy Liu to opowieść o relacji pomiędzy kulturą deskorolkowców a rasą, męskością, przemocą domową czy znęcaniem się nad dziećmi.

Outdoors (2018) to krótkometrażowy film zrealizowany przez młodych krakowskich deskorolkarzy - Jakuba Pasiekę i Jędrka Moczugowskiego, który znalazł się w rankingu 6 deskorolkowych filmów z Polski, wydanych w 2018, które trzeba znać. Jak mówią: “produkcja powstała z potrzeby oddania atmosfery, uwiecznienia momentu oraz jedności sceny deskorolkowej KRK i południa PL.”

Outdoors zostanie wyświetlony przez projekcją filmu Jutro albo pojutrze.


Po seansie zapraszamy do udziału w spotkaniu z autorami krótkiego metrażu i zaproszonymi gośćmi.

 

BILETY: 13,90 zł
Widzowie, którzy przyjadą na seans na deskorolce otrzymają bilet w promocyjnej cenie 13 zł.
* Bilety do nabycia w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz online.

 

O FILMIE:


JUTRO ALBO POJUTRZE | MINDING THE GAP
reż. Bing Liu, USA 2018, 93'
(in EN with PL subtitles)

Znalezione obrazy dla zapytania minding the gap
Hulu

Oscary 2019: Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny (nominacja)
Satelity - nagrody Międzynarodowej Akademii Prasowej: Najlepszy film dokumentalny
Film Independent: Nagroda "Prawdziwsze od fikcji", Najlepszy film dokumentalny (nominacja)
Millennium Docs Against Gravity: Nagroda Główna, Grand Prix Dolnego Śląska - Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Nagroda Millennium, Nagroda Publiczności

Film powstawał spontanicznie jako czysta rejestracja codzienności zaprzyjaźnionych ze sobą deskorolkarzy, ale efektem jest poruszający zapis procesu ich dorastania. Zack zostaje nieoczekiwanie ojcem, a Keire dostaje pierwszą pracę, zmaga się z problemem rasowej tożsamości i śmiercią ojca. Bing prowadzi długie rozmowy z matką, która jako chińska emigrantka po traumatycznym małżeństwie nie może się odnaleźć w amerykańskim społeczeństwie. Jutro albo pojutrze jest intymnym i szczerym spojrzeniem młodego mężczyzny na proces dorastania i radzenia sobie z nieokiełznaną młodością.

Przed każdą projekcją Jutro albo pojutrze wyświetlane są krótkie filmy montażowe zrealizowane przez lokalne grupy skateboardingowe.


ZWIASTUN:

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:
 

Bookmark and Share

archiwum