kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Jutro albo pojutrze

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
JUTRO ALBO POJUTRZE (reż. Bing Liu)
sobota, 6 kwietnia 2019, godz. 10.00
Kino Pod Baranami

 

Zapraszamy na kolejne Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. Tym razem nominowane do Oscara Jutro albo pojutrze - dokument opowiadający historię przyjaźni i dorastania w niepowtarzalnie poruszający sposób. Bilety dla uczniów w cenie 10 zł.


Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutować o tym, co zobaczyli.
 
Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez jednego z licealistów, a wieńczy intensywna wymiana zdań na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują ich uczestnicy. 

 

Bohaterami filmu Jutro albo pojutrze są trzej przyjaciele Zack, Keire i Bing (reżyser filmu), którzy w Rickford, w stanie Illinois, spędzają wolny czas na jeżdzeniu na deskorolce po mieście i imprezowaniu. Tematem Jutro albo pojutrze jest dorastanie tych trzech młodych mężczyzn. Za kamerą stanął jeden z nich - Bing Liu. Film znalazł się na liście najlepszych filmów Baracka Obamy. Przypadł także do gustu publiczności festiwalu Millennium Docs Against Gravity, gdzie zdobył aż cztery nagrody: Nagrodę Publiczności, Nagrodę Millennium – Najlepszy film dokumentalny, Grand Prix Dolnego Śląska - Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego i Bydgoszcz ART.DOC Award.

 

Gospodynią spotkania będzie Emilia Domagała - uczennica II klasy (profil humanistyczny) w V LO w Krakowie.

 

BILETY dla uczniów: 10 zł


Przypominamy o specjalnej ofercie promocyjnej dla uczniów krakowskich szkół - Zielonej Karcie Ucznia. Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel. Pięć stempli to jeden darmowy bilet do Kina. Karta jest ważna razem z aktualną legitymacją szkolną.

 

 
O FILMIE:

JUTRO ALBO POJUTRZE | MINDING THE GAP
reż. Bing Liu, USA 2018, 93'

Znalezione obrazy dla zapytania minding the gap

Oscary 2019: Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny - nominacja
Satelity - nagrody Międzynarodowej Akademii Prasowej: Najlepszy film dokumentalny
Film Independent: Nagroda "Prawdziwsze od fikcji", Najlepszy film dokumentalny - nominacja
Millennium Docs Against Gravity: Nagroda Główna, Grand Prix Dolnego Śląska - Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Nagroda Millennium, Nagroda Publiczności


Film powstawał spontanicznie jako czysta rejestracja codzienności zaprzyjaźnionych ze sobą deskorolkarzy, ale efektem jest poruszający zapis procesu ich dorastania. Zack zostaje nieoczekiwanie ojcem, a Keire dostaje pierwszą pracę, zmaga się z problemem rasowej tożsamości i śmiercią ojca. Bing prowadzi długie rozmowy z matką, która jako chińska emigrantka po traumatycznym małżeństwie nie może się odnaleźć w amerykańskim społeczeństwie. Jutro albo pojutrze jest intymnym i szczerym spojrzeniem młodego mężczyzny na proces dorastania i radzenia sobie z nieokiełznaną młodością.

 

ZWIASTUN:

 

 
PATRON MEDIALNY: 

Bookmark and Share

archiwum