kpb

Dojrzałe Kino: Maria, królowa Szkotów

środa, 30 stycznia 2019, godz. 11.00 

 

  

 

W środę, 30 stycznia, zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz kostiumowego dramatu Maria, królowa Szkotów opowiadającego o życiu jednej z najciekawszych postaci w historii Wielkiej Brytanii, Marii Stuart. W roli głównej Saoirse Ronan, której towarzyszą m.in. Margot Robbie i Guy Pearce. Bilety dla seniorów w cenie 14 zł.

 

Maria, królowa Szkotów to fascynująca historia Marii Stuart, kuzynki angielskiej królowej Elżbiety I, która próbowała pozbawić ją tronu. W główną bohaterkę wcieliła się jedna z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia, Saoirse Ronan (Lady Bird, Brooklyn), a w roli jej rywalki widzowie zobaczą Margot Robbie (Jestem najlepsza. Ja, Tonya). Partnerują im Guy Pearce, David Tennant (seriale Dr. Who i Broadchurch) i Brendan Coyle (serial Downton Abbey).

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:     

MARIA, KRÓLOWA SZKOTÓW | MARY QUEEN OF SCOTS
reż. Josie Rourke, Wielka Brytania 2018, 125'

Oscary 2019: 2 nominacje - najlepsze kostiumy, najlepsza charakteryzacja i fryzury
Nagrody BAFTA 2019: 3 nominacje - najlepsza aktorka drugoplanowa (Margot Robbie), najlepsze kostiumy, najlepsza charakteryzacja i fryzury

Zapis trudnego życia charyzmatycznej Marii Stuart. W wieku 16 lat stała się królową Francji, w wieku 18 owdowiała, czując silną presję otoczenia, by ponownie wyjść za mąż. Zamiast tego Maria powraca do swej ojczystej Szkocji, by przejąć tam należną jej, jak twierdzi, władzę. Tymczasem na tronie Anglii i Szkocji zasiada Elżbieta I. Młoda królowa przygląda się „siostrze” z lękiem i fascynacją. Rywalki we władzy i miłości, osamotnione kobiety w męskim świecie, muszą zdecydować, jaką strategię podejmą w grze toczącej się wokół małżeństwa i niezależności. Maria, zdecydowana być kimś więcej niż marionetka, utrzymuje, że angielski tron należy się jej, co zagraża suwerenności Elżbiety. Rebelia, zdrada, konspiracja zachwieją obiema monarchiami, zmieniając na zawsze kurs historii.

 

ZWIASTUN:

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       
 

 

PARTNERZY:

  
       
  

       

 
       

   

Bookmark and Share

archiwum