kpb

Dojrzałe Kino: Kamerdyner

środa,  26 września 2018, godz. 11.00 

Sala Czerwona - prelekcja, pokaz filmu i dyskusja
Sala Niebieska - transmisja prelekcji i pokaz filmu

 

  

 

W środę, 26 września, zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz filmu Filipa Bajona Kamerdyner - zrealizowanej z rozmachem historii Polaków, Kaszubów i Niemców, próbujących koegzystować w międzywojennej rzeczywistości.

 

Najnowszy film Filipa Bajona Kamerdyner to epicka opowieść o osieroconym kaszubskim chłopaku wychowanym w rodzinie pruskich arystokratów, który zakochuje się w córce swoich opiekunów. Wszystko się zmienia, gdy po odzyskaniu przez Polskę niepodległości rodzina jego ukochanej traci swoją pozycję, a relacje między Polakami, Niemcami i Kaszubami stają się coraz bardziej napięte. W filmie wystąpili Sebastian Fabijański, Marianna Zydek, Janusz Gajos, Anna Radwan, Adam Woronowicz, Borys Szyc, Kamilla Baar-Kochańska, Łukasz Simlat, Marcel Sabat i Daniel Olbrychski.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

Uwaga!

Ze względu na duże zainteresowanie, pokaz filmu odbędzie się na dwóch salach: Czerwonej i Niebieskiej. Na dyskusję po seansie zapraszamy do Sali Czerwonej.

 

O FILMIE:    

KAMERDYNER | KAMERDYNER
reż. Filip Bajon, Polska 2018, 147’


fot. Rafał Pijański / FILMICON

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018: Konkurs Główny

Mateusz Krol, kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę, Gerdę von Krauss. Dorasta w pałacu wraz ze swoją rówieśniczką i córką gospodarzy, z którą wkrótce łączy go miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke, który walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski. Po odzyskaniu niepodległości Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wraz ze zmianą układu sił wszyscy czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść.

 

ZWIASTUN:


 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       
 

 

PARTNERZY:

  
       
  

       

 
       

   

Bookmark and Share

archiwum