kpb

Klub Wysokich Obcasów: 120 uderzeń serca (przedpremierowo!)

KLUB WYSOKICH OBCASÓW:
120 UDERZEŃ SERCA (reż. Robin Campillo)
- pokaz przedpremierowy
wtorek, 24 kwietnia 2018, godz. 18.45
Małopolski Ogród Sztuki

 


(c) Celine Nieszawer

 

Wspólnie z „Wysokimi Obcasami” - magazynem Gazety Wyborczej - oraz Gutek Film zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na przedpremierowy pokaz filmu 120 uderzeń serca w reżyserii Robina Campillo. 

 

120 uderzeń serca autorstwa Robina Campillo to wnikliwy portret młodego pokolenia paryskich aktywistów walczących z epidemią AIDS, prawdziwe kino polityczne, a zarazem poruszająca love story. Obraz uhonorowano aż sześcioma Cezarami oraz Nagrodą Jury na zeszłorocznym festiwalu w Cannes.

 

Polska premiera: 11 maja 2018 roku.

 

ZNIŻKA: Z numerem „Wysokich Obcasów” wydanym 14 kwietnia 2018 - bilet w cenie 13 zł.

 

Pokaz odbędzie się w sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12).

 

BILETY: 

20 zł (normalny)

15 zł (ulgowy)

14 zł (seniorzy)

13 zł - za okazaniem numeru „Wysokich Obcasów” z 14 kwietnia 2018

Bilety do nabycia w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz online. 

 

O FILMIE:

120 UDERZEŃ SERCA | | 120 BATTEMENTS PAR MINUTE
reż. Robin Campillo, Francja 2017, 143'


(c) Celine Nieszawer

Cezary 2018: najlepszy film, najlepszy scenariusz oryginalny (Robin Campillo), najlepsza drugoplanowa rola męska (Antoine Reinartz), najlepszy debiut aktorski (Nahuel Pérez Biscayart), najlepszy montaż, najlepsza oryginalna ścieżka dźwiękowa
MFF w Cannes 2017: konkurs główny, Nagroda Jury (Robin Campillo), Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI, Nagroda François Chalais, Palma 'Queer'
Europejskie Nagrody Filmowe 2017: najlepszy montaż
MFF w San Sebastián 2017: najlepszy film
Nagroda LUX 2017: oficjalna selekcja
Festiwal All About Freedom 2017: najlepszy film

Gdy czujesz gniew i sprzeciw wobec tego, co robią politycy, nie czekaj. Walcz o swoje prawa. Porywający film o sile młodości i narodzinach pełnego pasji i furii ruchu sprzeciwu na początku lat 90.

W filmie Campillo euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi: są wczesne lata 90-te, epidemia AIDS zbiera we Francji żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP. 120 uderzeń serca to pełen pasji i furii portret młodości spotykającej śmierć, rasowe, rozdyskutowane kino polityczne i poruszająca love story. To także zbiorowy portret pokolenia, chyba ostatniego, które tak namiętnie wierzyło w możliwość zmiany i w to, że politykę trzeba uprawiać na ulicach. Wyróżniony Grand Prix przez canneńskie jury (na czele którego stał Pedro Almodóvar) film Campillo jest powrotem do lat 90 – tych: reżyser sam był aktywistą ACT UP, a jego partner zmarł na AIDS.

 

ZWIASTUN:

 

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum