kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Dziewczyna we mgle (przedpremierowo!)

czwartek, 19 kwietnia 2018, godz. 22.45

 

 

W czwartek, 19 kwietnia, w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego zapraszamy na przedpremierowy pokaz thrillera Dziewczyna we mgle Donato Carrisi. Na ekranie Toni Servillo i Jean Reno.

 

Dziewczyna we mgle to reżyserski debiut pisarza Donato Carrisi, będący ekranizacją jego bestsellerowej powieści pod tym samym tytułem. To trzymająca w napięciu historia policjanta, który posługuje się co najmniej kontrowersyjnymi metodami próbując rozwikłać zagadkę porwania nastolatki. W roli głównej Toni Servillo, gwiazda Wielkiego piękna w reżyserii Paolo Sorrentino, któremu towarzyszy m.in. Jean Reno. Film otrzymał cztery nominacje do nagród Włoskiej Akademii Filmowej, w tym dla najlepszego debiutu reżyserskiego.

 

Gospodynią spotkania będzie Katarzyna Ryba, która kończy licencjat z Zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz magisterkę z Marketingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i utożsamia się ze wszystkim, co włoskie.

 

Polska premiera filmu: 20 kwietnia 2018 roku.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY dla studentów: 11 zł

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE: 

DZIEWCZYNA WE MGLE | LA RAGAZZA NELLA NEBBIA
reż. Donato Carrisi, Włochy/Francja/Niemcy 2017, 129'

Nagrody Włoskiej Akademii Filmowej David di Donatello 2018: 4 nominacje - najlepszy debiut reżyserski (Donato Carrisi), najlepszy scenariusz oryginalny (Donato Carrisi), najlepszy montaż, najlepsza scenografia

W małej, odizolowanej od świata, górskiej mieścinie młoda dziewczyna wychodzi z domu do kościoła, ale nigdy tam nie dociera. Na miejscu zaginięcia pojawia się charyzmatyczny detektyw Vogel (Toni Servillo), znany z przykuwania uwagi mediów. Kiedy poszukiwania nastolatki nie przynoszą rezultatów, bezpodstawnie kieruje swoje podejrzenia na nauczyciela literatury (Alesso Boni). Vogel ignoruje brak twardych dowodów i brnie w oskarżenia. Kiedy coraz trudniej jest ukryć matactwa w śledztwie, sprawa przyjmuje zupełnie inny obrót.

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


      

    

      

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum