kpb

Baranki w Pieluchach: Lady M.

czwartek, 6 lipca 2017, godz. 11.00

 

 

W czwartek (6 lipca) zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na pokaz filmu Lady M - przeniesionej w angielskie realia adaptacji XIX-wiecznego opowiadania Nikołaja Leskowa Powiatowa lady Makbet, na podstawie którego w 1962 roku nakręcił film Andrzej Wajda. Tym razem, za kamerą stanął znany i ceniony reżyser teatralny i operowy William Oldroyd, debiutujący w roli twórcy filmowego. W roli głównej wystąpiła wschodząca gwiazda brytyjskiego kina Florence Pugh jako młoda dziewczyna uwięziona w zaaranżowanym małżeństwie, szukająca wolności wbrew powszechnie obowiązującym zasadom.

 

Bilety: 13 zł

 

O FILMIE: 

 

LADY M. | LADY MACBETH
reż. William Oldroyd, Wielka Brytania 2016, 89'

(in English with Polish subtitles)

IX-wieczna Wielka Brytania. Świat konserwatywnych zasad i sztywnych konwenansów. Młoda Katherine wbrew swojej woli zmuszona zostaje do wyjścia za mąż za znacznie starszego i majętnego właściciela ziemskiego. Kobieta kompletnie nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, zwłaszcza że notorycznie upokarzana jest przez sadystycznego męża oraz teścia. Nie wspominając już o ambicjach, marzeniach czy pragnieniach, jakie skrywa bohaterka. Śmiertelnie znudzona korzysta z każdej okazji, by zaznać odrobiny wolności na pobliskich wrzosowiskach. Z emocjonalnego marazmu wytrąca ją spotkanie z nowym pracownikiem swojego, coraz częściej nieobecnego, męża. Pewny siebie i nieco bezczelny Sebastian staje się dla niej uosobieniem męskości i szansą na prawdziwe uczucie. Zdesperowana Katherine przechodzi stopniową przemianę, a każda kolejna decyzja czyni z niej prawdziwą Lady Makbet.

 

 ZWIASTUN:

 

O CYKLU:

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny film z bieżącego repertuaru, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych skierowanych do rodziców z malutkimi dziećmi. W każdy czwartek przed południem mamusie i tatusiowie mogą obejrzeć premierowy film na dużym ekranie, nie spuszczając oka ze swoich pociech. Światło na sali oraz przyciszony dźwięk nie zagłuszają bowiem spokoju maluszków. Mamy nie muszą się też martwić o ciężkie wózki, obsługa zawsze chętnie pomoże wnieść je na piętro.   

 

Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

PATRONI MEDIALNI
:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl  

    


PARTNERZY:

  
                           

    
                      

 

Bookmark and Share

archiwum