kpb

Dojrzałe Kino: Zaćma

środa, 30 listopada, godz. 11.00

 

 

W środę (30 listopada) o godz. 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na kolejny pokaz Dojrzałego Kina! W programie najnowszy film Ryszarda Bugajskiego Zaćma. Opowiada o prawdziwej postaci Julii Brystygierowej, znanej jako „Krwawa Luna” – sadystycznej funkcjonariuszce UB, jednej z najbardziej niesławnych postaci powojennej Polski. W rolach głównych Maria Mamona, Janusz Gajos, i Małgorzata Zajączkowska.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: tylko 12 zł!

 

O FILMIE:

 

ZAĆMA | ZAĆMA

reż. Ryszard Bugajski, Polska 2016, 115'

(in Polish with English subtitles)

(fot. Jacek Drygała)

 

Oficjalna selekcja 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni

 

Druga połowa lat. 50. Julia Brystygierowa (Maria Mamona), zwana „Krwawą Luną”, to eks-funkcjonariuszka Ministerstwa Bezpieczeństwa. Tam, jako szefowa owianego złą sławą Departamentu V, osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. W czasie II Wojny Światowej, którą spędziła w ZSRR, zasłynęła z donosów do NKWD, nie oszczędzając swoich partyjnych towarzyszy. Teraz, szukając porady duchowej, ubiega się o prywatną audiencję u prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego (Marek Kalita). Zanim jednak dojdzie do spotkania z głową Kościoła, Brystygierowa będzie musiała przekonać do swoich racji oślepionego księdza (Janusz Gajos) i cierpiącą na kryzys wiary zakonnicę (Małgorzata Zajączkowska).

 

ZWIASTUN: 

  

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       


PARTNERZY:

  
            

     

 
          

 
Bookmark and Share

archiwum