kpb

Tajemnica Manhattanu - książka do wygrania


OBEJRZYJ FILM TAJEMNICE MANHATTANU
I WYGRAJ KSIĄŻKĘ COLINA HARRISONA!Obejrzyj Tajemnice Manhattanu w Kinie Pod Baranami i wygraj bestsellerowy czarny kryminał Colina Harrisona.

Zasady zabawy są proste:

Na odwrocie swojego biletu wpisz imię i nazwisko wraz z e-mailem lub numerem telefonu.
Tak wypełniony bilet wrzuć do pudełka.

Akcja trwa do 29 lipca 2016!


O KSIĄŻCE:

"Tajemnice Manhattanu" Colin Harrison

Wydawca: AGORA
Miejsce i rok wydania: Warszawa, czerwiec 2016
Przełożył: Janusz Ochab
Format: 135 x 210 mm
Liczba stron: 416
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Nowy Jork, połowa lat 90. Porter Wren, felietonista poczytnego tabloidu, sprzedaje ludziom skandale, morderstwa i śmierć. Jest kronikarzem amerykańskiego koszmaru w mieście, w którym każdy liczy, że spełni się jego amerykański sen. Ale są historie, których Wren nigdy swoim czytelnikom nie opisze — to te, w których sam bierze udział. Jak historia zwłok genialnego reżysera odnalezionych w przeznaczonym do wyburzenia budynku. Gdy młoda wdowa po filmowcu powierza Wrenowi klucz do tajnego wideoarchiwum męża, dziennikarz nie przypuszcza, że właśnie stał się bohaterem jednego ze swoich sensacyjnych felietonów. Zawartość taśm zaprowadzi go bowiem w samo serce medialnego imperium, którego jest przecież częścią.

Tajemnice Manhattanu to stylowy czarny kryminał w duchu powieści Raymonda Chandlera i zarazem pesymistyczna relacja na żywo z rozpadu Ameryki, w której nie ma już ostatnich sprawiedliwych — są tylko mordercy i ich wspólnicy.

Powieść została wyróżniona przez prestiżowy „The New York Times” jako jedna z najważniejszych książek roku. Gdy ukazała się po raz pierwszy w 1996 roku zebrała entuzjastyczne recenzje. Od tego czasu wydano już piętnaście edycji książki w dziesięciu krajach. Czytelnicy na całym świecie docenili nowoczesną odsłonę klasycznego kryminału i stylistykę noir.


ZWIASTUN FILMU:

Bookmark and Share

archiwum