kpb

Angry Birds - premiera filmu z udziałem kompozytora, Heitora Pereiry

piątek, 27 maja 2016, godz. 17.00W piątek, 27 maja, o godz. 17.00 wspólnie z Festiwalem Muzyki Filmowej zapraszamy na pokaz najnowszej animacji Sony Pictures Imageworks Angry Birds - kinowej odsłony popularnej gry na telefony komórkowe. W dniu ogólnopolskiej premiery, w Krakowie odbędzie się specjalna projekcja z udziałem kompozytora muzyki do filmu i przyjaciela FMF - Heitora Pereiry, który po seansie spotka się z młodymi widzami.

W grudniu 2009 roku ludzie na całym świecie zaczęli masowo ściągać na swoje telefony nową grę, stworzoną przez fińskie studio Rovio Mobile. Tak zaczął się globalny fenomen Angry Birds, które wkrótce stały się najczęściej ściąganą grą w historii (ponad 3 miliardy pobrań!). Zjawisko zainteresowało, naturalnie, producentów filmowych, w tym słynnego Jona Cohena (Jak ukraść księżyc?), który od razu zobaczył w grze materiał na kinowy przebój. Do stworzenia scenariusza zaproszono samego Jona Vittiego, który odpowiedzialny jest za sukces Simpsonów, Alvina i wiewiórek czy Epoki Lodowcowej. Inspirowany grą komediowy film animowany odpowie na pytanie, dlaczego tytułowe Angry Birds stały się takie “angry”.

W wersji anglojęzycznej głosów głównym bohaterom użyczyły supergwiazdy Hollywood, m.in. Sean Penn, Kate McKinnon, Bill Hader, Maya Rudolph, Jason Sudeikis i Josh Gad. W filmie pojawią się nowe piosenki latynoskiego króla muzyki Romea Santosa, a także Blake’a Sheltona, Demi Lovato, Charlie XCX, DJa Steve’a Aoki i Matomy.

Muzykę do filmu napisał Heitor Pereira, który będzie gościem pokazu w Kinie Pod Baranami. Brazylijski muzyk i kompozytor znany jest ze współpracy z takimi tuzami światowej sceny muzycznej, jak zespół Simply Red, Elton John, Rod Stewart czy Jack Johnson. Ponadto Heitor Pereira jest jednym z uczestników tegorocznej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, który w sobotę, 28 maja, będzie gościem wydarzenia specjalnego FMF, czyli Gali Muzyki Filmowej: Animacje w TAURON Arenie.

Film zostanie wyświetlony w formacie 2D z polskim dubbingiem.

BILETY:
20 zł
(normalny)
14 zł (ulgowy)
12 zł (senior)
O KOMPOZYTORZE
:

Pereira napisał muzykę do hitów kina familijnego: Jak ukraść księżyc, Minionki, Smerfy oraz Ciekawski George; a także do filmów dramatycznych: Zostań, jeśli kochasz z Chloe Grace Martinez w roli głównej, Odrobina nieba z Kate Hudson i Dirty Dancing 2. Jego muzyka przyniosła mu uznanie krytyków, dwie nominacje do Nagrody Annie (za Jak ukraść księżyc i Minionki rozrabiają), oraz osiem nagród ASCAP. Był również gitarzystą, i komponował dodatkową muzykę do niektórych z największych Hollywoodzkich filmów ostatnich lat, takich jak Mroczny Rycerz, Piraci z Karaibów, Helikopter w Ogniu, Mission: Impossible II, Simpsonowie: Wersja kinowa, Anioły i Demony oraz Madagaskar.

Pereira pochodzi z Brazylii, miał okazję grać na gitarze u boku legendarnych muzyków z tego kraju - Ivana Linsa, Miltona Nascimento, Caetano Veloso i wielu innych. Jako gitarzysta Pereira stał się członkiem Simply Red - międzynarodowego zespołu, wywodzącego się z Wielkiej Brytanii, grającego soul - z którym koncertował na początku lat 90-tych. Jako artysta solowy wydał trzy albumy i kolaborował jako artysta lub aranżer z ikonami muzyki : Jackiem Johnsonem, Bryanem Adamsem, Eltonem Johnem, Melody Gardot, Wiliem Nelsonem, Shainą Twain, Seal, oraz Nelly Furtado. W 2005 roku Heitor Pereira otrzymał Grammy w kategorii ‘Najlepsza instrumentalna aranżacja wokalisty wspierającego’, za swoją kolaborację ze Stingiem i Chrisem Bottie. 

(źródło: Festiwal Muzyki Filmowej)

 
O FILMIE:

ANGRY BIRDS | ANGRY BIRDS
reż. Fergal Reilly i Clay Kaytis, Finlandia/USA 2016, 97'

Angry Birds
to komedia animowana, która zabiera nas na egzotyczną wyspę szczęśliwości zamieszkaną przez kolorowe, radosne ptaki-nieloty, którym każdą chwilę wypełnia celebrowanie szczęścia. Pośród ptaków jest jednak kilku ptasich outsiderów - czerwonopióry Red, który ma „malutkie” problemy z kontrolowaniem swego temperamentu, szybki jak wiatr Chuck, oraz nieco wybuchowy Bomba. Kiedy wyspę odwiedzą tajemnicze przebiegłe zielone świnki, to właśnie ci pierzaści buntownicy odegrają najważniejszą rolę i szybko rozgryzą ich prawdziwe zamiary...

W polskiej wersji językowej głosu głównemu bohaterowi filmu - Redowi - użyczył Jacek Bończyk. Chuck przemówi na ekranie głosem Janusza Zadury, Bombę zagrał Piotr Bąk. W roli przywódcy zielonych świnek, Leonarda, widzowie usłyszą Pawła Szczęsnego, zaś Matylda zaświergocze głosem Marty Dobeckiej.

Ludzie na pewno spodziewają się pewnych historii w filmie, ponieważ znają grę. Ale prawda jest taka, że stworzyliśmy fabułę, która z pewnością ich zaskoczy. Staraliśmy się zrobić film, na który - jako filmowcy - sami chcielibyśmy pójść do kina. Clay Kaytis


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum