kpb

DKF Wysokich Obcasów: Nasza młodsza siostra (przedpremierowo!)

Dyskusyjny Klub Filmowy Wysokich Obcasów 
NASZA MŁODSZA SIOSTRA
 (reż. Hirokazu Kore-eda)
- pokaz przedpremierowy

czwartek, 5 maja 2016, godz. 19.30Wspólnie z Gutek Film i magazynem „Wysokie Obcasy” zapraszamy na trzecie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego Wysokich Obcasów, które odbędzie się 5 maja (czwartek) jednocześnie w ośmiu miastach Polski. Zaprezentowany zostanie film Nasza młodsza siostra - inspirowana kinem Yasujirō Ozu subtelna opowieść o miłości i bliskości. Po pokazie zaplanowana jest transmisja debaty z warszawskiego kina Muranów

Po nagrodzonym przez jury festiwalu w Cannes (2013) filmie Jak ojciec i syn, Hirokazu Kore-eda - jeden z najbardziej uznanych współczesnych reżyserów - powraca z nowym dziełem, odwołującym się do tradycji japońskiego kina. Nasza młodsza siostra to realistyczny i pełen niuansów portret relacji między czterema siostrami, a także słodko-gorzka opowieść o ludziach żyjących w nadmorskim mieście. Na tle niezwykłej przyrody opowiada poruszającą historię o skomplikowanych emocjach, poszukiwaniu siebie i powstawaniu prawdziwej rodziny.Po projekcji filmu odbędzie się transmisja spotkania z warszawskiego kina Muranów, które poprowadzi dziennikarz filmowy Krzysztof Kwiatkowski. Gościem krytyka będzie dr hab. Iwona Kordzińska-Nawrocka, autorka licznych prac o kulturze Japonii, adiunkt przy Zakładzie Japonistyki i Koreanistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Relacja ze spotkania będzie również dostępna w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/GutekFilm (oznaczona jako transmisja na żywo).

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

BILETY:
18 zł
(normalny)
14 zł (ulgowy)
12 zł (senior)
12 zł - za okazaniem aktualnego, 18. (877.) numeru Wysokich Obcasów (ukaże się 30 kwietnia)


NASZA MŁODSZA SIOSTRA | UMIMACHI DIARY | OUR LITTLE SISTER
reż. Hirokazu Kore-eda, Japonia 2015, 128' (premiera filmu: 13 maja 2016)

MFF w Cannes 2015: nominacja do Złotej Palmy, konkurs główny
MFF w San Sebastian 2015: nagroda publiczności

Trzy siostry mieszkają w wielkim, starym domu w Kamakurze pod Tokio. Kiedy dowiadują się o śmierci ojca, którego nie widziały od 15 lat, jadą na daleką prowincję, aby wziąć udział w pogrzebie. Tam poznają swoją nastoletnią przyrodnią siostrę, o której istnieniu nie wiedziały. Zapraszają ją, by zamieszkała razem z nimi i postanawiają zrobić wszystko, by młoda dziewczyna poczuła się częścią rodziny.

Śmiało można powiedzieć, że Kore-eda osiągnął mistrzostwo w budowaniu zniuansowanych portretów rodzinnych. Filmweb.pl

Świetne, przyjemne, ale też mądre i humanistyczne kino dla każdego szukającego nie tylko rozrywki, ale również nieco zadumy. Tomiga

Film zostanie wyświetlony z polskimi i angielskimi napisami.
| The film will be shown with both English and Polish subtitles.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum