kpb

7. Cracow Fashion Week - program filmowy

7. CRACOW FASHION WEEK - PROGRAM FILMOWY
7-9 marca 2016Pierwsza połowa marca upłynie w Krakowie pod znakiem mody. Wraz ze Szkołą Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU), organizatorami 7. Cracow Fashion Week, który odbędzie się w dniach 5-12 marca, przygotowaliśmy specjalne pokazy filmów poświęconych legendarnym kreatorom mody. W przeglądzie znalazły się trzy fascynujące filmowe portrety: kunsztownie zrealizowany Saint Laurent, Coco Chanel, w postać której wcieliła się Audrey Tautou oraz pełen pasji dokument Tomasz Ossoliński. Before the Show.Przegląd w Kinie Pod Baranami to nie jedyna gratka dla miłośników kina i mody. Warte uwagi są również wydarzenia w ramach Weekendu z MODNĄ (5-6 marca), towarzyszącego wystawie Modna i już! Moda w PRL w Muzeum Narodowym w Krakowie. Zostanie wtedy zaprezentowany m.in. film dokumentalny Political Dress o trudnej sztuce ubioru w PRL. Gościem pokazu będzie reżyserka, Judyta Fibiger.


Program Cracow Fashion Week: www.cracowfashionweek.com


PROGRAM:


poniedziałek, 7 marca, godz. 19.00

TOMASZ OSSOLIŃSKI. BEFORE THE SHOW
| TOMASZ OSSOLIŃSKI. BEFORE THE SHOW
reż. Judyta Fibiger, Polska 2014, 57’

wtorek, 8 marca, godz. 19.00

COCO CHANEL | COCO AVANT CHANEL
reż. Anne Fontaine, Francja 2009, 105’

środa, 9 marca, godz. 19.00
SAINT LAURENT | SAINT LAURENT
reż. Bertrand Bonello, Francja 2014, 135’


BILETY:

16 zł (normalny)
14 zł (student/uczeń)
36 zł - KARNET (3 filmy)


O FILMACH:

COCO CHANEL | COCO AVANT CHANEL
reż. Anne Fontaine, Francja 2009, 105’

Oscary 2010: nominacja - najlepsze kostiumy
Cezary 2010: najlepsze kostiumy


Świat wielkich kreatorów, zawrotnie drogich sukien, uwodzicielsko pięknych modelek i elitarnych pokazów mody. Fascynujący portret legendarnej Coco Chanel, wizjonerki, rewolucyjnej dyktatorki mody, istnej “diablicy o ludzkich pragnieniach”. To ona pozwoliła kobietom nosić krótkie fryzury, sztuczną biżuterię oraz spodnie. Stworzyła wzór ekstremalnej elegancji z nieśmiertelną małą czarną na czele oraz najbardziej uwodzicielski zapach na świecie - Chanel N° 5. Szokujące przeżycia pozornie chłodnej i żądnej sukcesu kobiety, której najgłębiej skrywaną potrzebą okazała się potrzeba prawdziwej miłości.
Opiekę nad kostiumami do tego filmu sprawował sam Karl Lagerfeld - mistrz autokreacji, wielki spadkobierca i kontynuator stylu Coco Chanel.


SAINT LAURENT | SAINT LAURENT
reż. Bertrand Bonello, Francja 2014, 135’

MFF w Cannes 2014: nominacja do Złotej Palmy, konkurs główny
Francuski kandydat do Oscara 2015


Wystawna biografia legendarnego projektanta mody Yves Saint Laurenta. W roli tytułowej wystąpił zjawiskowy Gaspard Ulliel (Bardzo długie zaręczyny, Hannibal. Po drugiej stronie maski). Aktorowi partnerują: znany z Marzycieli Louis Garrel jako Jacques de Bascher, natchnienie i współpracownik wielkiego projektanta oraz Léa Seydoux, gwiazda Allenowskiego O północy w Paryżu, nagrodzona Złotą Palmą w Cannes za Życie Adeli - Rozdział 1 i 2.
Akcja filmu koncentruje się na 10 latach z bogatej biografii Francuza, obejmując okres od 1965 do 1976 roku. To czas jego największych sukcesów w karierze i jednocześnie największych porażek w życiu osobistym.


TOMASZ OSSOLIŃSKI. BEFORE THE SHOW
| TOMASZ OSSOLIŃSKI. BEFORE THE SHOW
reż. Judyta Fibiger, Polska 2014, 57’

Dokument o polskim projektancie. Godzinna wyprawa w świat pełen pasji i miłości do piękna. W filmie po raz pierwszy została pokazana kolekcja, której nie prezentowano wcześniej szerokiej publiczności. Efektowny pokaz, wieńczący dwudziestolecie pracy projektanta Tomasza Ossolińskiego, odbył się w strugach deszczu, bez udziału fotoreporterów i kamer. Tego dnia najważniejsza była moda. Ten film to przede wszystkim historia trzytygodniowych przygotowań do pokazu, który niczym spektakl dopracowany jest w najdrobniejszych szczegółach.
Muzykę do filmu Tomasz Ossoliński. Before the Show skomponował Daniel Bloom (Nieulotne, Wszystko, co kocham).7. CRACOW FASHION WEEK
(5-12 marca)


Największe wydarzenie modowe w Krakowie i Małopolsce, organizowane przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU) we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym. Program tegorocznej edycji imprezy jest wyjątkowo bogaty - wśród wydarzeń, spiętych hasłem Moda, sztuka, edukacja, zaplanowano m.in. pokazy mody, wystawy, warsztaty, wykłady czy projekcje filmów.
Więcej informacji: www.ksa.edu.pl oraz www.cracowfashionweek.com.


WEEKEND Z MODNĄ

(5-6 marca)


Seria wydarzeń towarzyszących wystawie Modna i już! Moda w PRL, organizowanych przez Muzeum Narodowe w Krakowie we współpracy z MPK. W programie weekendu znalazły się m.in. projekcje filmów Political Dress Judyty Fibiger (5 marca, godz. 16.00 - po seansie spotkanie z reżyserką) oraz Beats of Freedom - Zew wolności Leszka Gnoińskiego i Wojciecha Słoty (6 marca, godz. 16.00), pokaz mody PRL czy obchody Dnia Kobiet jak za dawnych lat.
Więcej informacji: www.mnk.pl.
Bookmark and Share

archiwum