kpb

Kinobranie 2015: pokaz na dziedzińcu #4 - O krok od sławy


LETNIE TANIE KINOBRANIE 2015
- pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami: 
O KROK OD SŁAWY (Twenty Feet from Stardom), reż. Morgan Neville

czwartek, 6 sierpnia 2015, godz. 21.30
dziedziniec Pałacu pod BaranamiZapraszamy na czwarty z cyklu seansów pod gołym niebem w ramach Letniego Taniego Kinobrania. W programie film nagrodzony Oscarem w kategorii najlepszy dokument pełnometrażowy, O krok od sławy

O krok od sławy to inspirująca, pełna emocji i niezwykłych głosów historia o tych, którzy na co dzień pozostają w cieniu - chórzystów i chórzystek największych gwiazd światowej sceny muzycznej. Miliony osób znają ich głosy, ale nikt nie zna ich imion. Morgan Neville swoim filmem oddaje hołd genialnym wokalistkom i wokalistom, którzy śpiewają w chórkach takich artystów, jak David Bowie, Sting, Stevie Wonder, U2, The Rolling Stones czy Bruce Springsteen.

Obejrzyjcie wspólnie z nami film wypełniony emocjami i niezwykłymi głosami! Czekają na Was wygodne leżaki oraz zniżki w barach Pracowni pod Baranami i Piwnicy pod Baranami, które będą serwowały napoje także podczas seansu.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

A tak było na naszym ostatnim pokazie :-)

    

(fot. Emilian Aleksander)


Pokaz odbędzie się przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.


BILETY: tylko 7 złotych!
Bilety dostępne w kasie Kina oraz online w dniu pokazu.


ORGANIZATORZY:
Kino Pod BaranamiO FILMIE:

O KROK OD SŁAWY | TWENTY FEET FROM STARDOM
(Morgan Neville) US 2013, 91' EN

Próżno szukać ich na plakatach czy w koncertowych zapowiedziach. Nazwiska pewnie też mogą niewiele mówić, ale głos… To już zupełnie co innego. Chórzystki i chórzyści. Z pozoru skryci na drugim planie, w rzeczywistości nierzadko stanowiący fundament kolejnych spektakularnych karier i wielkich przebojów. To im swój nowy dokument poświęca Morgan Neville, na chwilę chociaż wyciągając ich z cienia. Kolejne historie to dowód na to, jak przewrotna bywa muzyczna branża, a o tym, kto zrobi solową karierę, często decyduje zwykły łut szczęścia.

Film opowiada prawdziwą historię wokalistek, które śpiewają w chórkach takich gwiazd, jak David Bowie, Sting, Stevie Wonder, U2, The Rolling Stones, Bruce Springsteen...

Reżyser o filmie: „Im głebiej wchodziliśmy w produkcję tego filmu, tym jaśniejsze stawało się, iż nie każdy z tych artystów chciał zostać bohaterem jakiegokolwiek filmu dokumentalnego. Było wiele osób, które wolały pozostawać w cieniu aniżeli w światłach reflektorów. Byli bardzo blisko tych wielkich artystów i widzieli niejeden wielki upadek. Dojrzeli wartość w tym, co robią, w byciu poza głowną sceną, i to otworzyło im oczy.”

„Opowieść o profesjonalizmie, zaangażowaniu i artystycznym triumfie... Połączenie nowych twarzy z głosami, które fani muzyki świetnie znają, jest prawdziwym darem.”
New York Times


ZWIASTUN:
ORGANIZATORZY:
Kino Pod Baranami
AQL
Bookmark and Share

archiwum