kpb

Letnie Tanie Kinobranie 2015: tydzień 9

LETNIE TANIE KINOBRANIE 2015
9. wakacyjny festiwal filmowy w Kinie Pod Baranami
3 lipca - 3 września 2015

Trwa wakacyjny festiwal filmowy Letnie Tanie Kinobranie!

W programie najciekawsze filmy ostatnich lat i klasyka światowego kina.

9 cykli tematycznych! Ponad 160 filmów!

Weź udział w prawdziwym KINOBRANIU!

BILETY: tylko 7 zł!
- dostępne w kasach Kina oraz online
- na pokazy LTK nie przyjmujemy rezerwacji

LETNIE TANIE KINOBRANIE 2015 - tydzień 9 (28 sierpnia - 3 września)
DALEKO I BLISKO

W piątek, 28 sierpnia, rozpoczynamy ostatni tydzień 9. wakacyjnego festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie, zatytułowany Daleko i blisko, podczas którego zostanie zaprezentowanych 19 tytułów. To ostatnia szansa, by obejrzeć filmy w cenie 7 zł!

Niepokojąca uroda wszechświata - daleko i blisko. Kieruj się dziką drogą od Podlasia, poprzez Everest, Antarktydę i błękitne głębie oceanów, aż po najdalsze krańce galaktyki.To już ostatnia odsłona tegorocznego Letniego Taniego Kinobrania. W programie dziewiątego tygodnia festiwalu znajdują się filmy, których akcja rozgrywa się w odległych zakątkach świata, jednak przeżycia i dylematy bohaterów okazują się zaskakująco znajome; filmy, które pokazują z bliska niedostępne miejsca i cuda natury, położone z dala od cywilizacji.

Dalekie kraje fascynują zarówno ze względu na zaskakujące, zapierające dech w piersiach krajobrazy, jak i odmienne od naszych obyczaje innych kultur. Podróż dookoła globu można rozpocząć niedaleko, w Europie, w wibrującej muzyką Hiszpanii. Carlos Saura, mistrz iberyjskiego kina, w dokumencie Flamenco, Flamenco odkrywa przed widzami tajemniczy i uwodzicielski świat tego tańca. W Turcji, na skrzyżowaniu kultur, Nuri Bilge Ceylan umieścił akcję swojego ostatniego dzieła - nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes Zimowego snu. Nakręcony w niezwykłych plenerach Kapadocji film jest studium relacji trzech bliskich, ale odosobnionych i zdanych na siebie osób - ich oczekiwań, lęków, wzajemnych pretensji i zależności. Do Azji Mniejszej prowadzi też droga bohatera Źródła nadziei - reżyserskiego debiutu Russella Crowe'a - który przybywa tam z Antypodów, by odszukać ciała synów poległych w bitwie pod Gallipoli, uznawanej za jedną z najbardziej krwawych bitew I wojny światowej. Konflikt zbrojny zmienia także życie tytułowego Omara, piekarza w okupowanej Palestynie i jego ukochanej. Uhonorowany Nagrodą Specjalną Jury w Cannes film Hany'ego Abu-Assada to historia miłosna w cieniu izraelskiego muru bezpieczeństwa. Z przemocą muszą się zmierzyć również: młodzi bohaterowie nagradzanego na festiwalach na całym świecie Białego cienia, narażeni na niebezpieczeństwo w Afryce równikowej z powodu albinizmu oraz bohaterowie Timbuktu. Akcja obrazu Abderrahmane'a Sissako, laureata 7 Cezarów, rozgrywa się w tytułowym mieście w Mali, w którym władzę przejęli dżihadyści, narzucając mieszkańcom drakoński reżim. W najgorszej sytuacji znalazły się kobiety, całkowicie wykluczone z życia społecznego. Los i pozycja kobiety w społeczności jest tematem także dwóch innych filmów: Difret - wyprodukowanej przez Angelinę Jolie opowieści o młodej dziewczynie, ofierze porwania dla małżeństwa, która stała się symbolem zmian w postrzeganiu praw kobiet w Etiopii oraz Jeźdźca wielorybów, którego bohaterami są członkowie społeczności Maorysów żyjący w małej wiosce na wybrzeżu Nowej Zelandii, w tym 12-letnia dzielna dziewczynka imieniem Pai.Coraz częściej nieznany, daleki świat sam puka do naszych drzwi, a w sąsiedztwie osiedlają się przedstawiciele innych kultur. W Spotkaniu Toma McCarthy'ego dwoje młodych imigrantów odmienia życie pogrążonego w rutynie nauczyciela akademickiego z Nowego Jorku. W Podróży na sto stóp Lasse Hallströma niespodziewane pojawienie się w małym francuskim miasteczku rodziny emigrantów z Mumbaju zmieni dotychczasowe przyzwyczajenia pewnej lokalnej arystokratki (Helen Mirren).

Na świecie wciąż pozostaje jednak wiele niezamieszkałych terenów, położonych z dala od cywilizacji. Tam, gdzie docierają nieliczni śmiałkowie, wyruszają ekipy filmowe, dzięki którym można z bliska obejrzeć niedostępne, spektakularne miejsca. Antarktyda: rok na lodzie to oszałamiający wizualnie zapis tego, co dzieje się na biegunie południowym podczas całego roku. Ten dokument, realizowany przez 15 lat, jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem w historii. Trzecim biegunem - ostatnią niezdobytą granicą - był przez długie lata Mount Everest. Everest - poza krańcem świata to opowieść o jednej z najbardziej heroicznych wypraw w dziejach i historycznym zwycięstwie sir Edmunda Hillary'ego i szerpy Tenzinga Norgaya nad najwyższą górą na Ziemi. Niepowtarzalny dokument łączy materiały archiwalne, rekonstrukcje scen i ujęcia szczytu w technologii 3D. W górskie plenery zabiorą widzów także twórcy realizowanego na sześciu kontynentach filmu sportowego Wszystko, co mogę, który porównuje wyzwania wysokogórskiego narciarstwa do wyzwań globalnych zmian klimatu oraz fabuły Dzika droga, której bohaterka (nominowana do Oscara Reese Witherspoon) wyrusza na wymagający Szlak Grzbietu Pacyficznego, by zrozumieć siebie i odnaleźć sens życia. W głąb tajemniczych lasów deszczowych, rosnących w Peru i Gabonie, uznanych za „zielone płuca” Ziemi, wyrusza laureat Oscara, Luc Jacquet. Wyreżyserowany przez niego Był sobie las to spektakularna filmowa lekcja przyrody, odsłaniająca nigdy dotąd niepokazywane na ekranie dziewicze piękno natury.Podbój kosmosu jest kolejnym etapem eksploracji nieznanego. W programie Kinobrania znalazły się dwie produkcje, które mają zapewnione miejsce w kanonie wizjonerskich filmów science-fiction: Grawitacja Alfonso Cuaróna oraz Interstellar Christophera Nolana. Pierwszy z nich, który dzięki wirtuozerskiemu wykorzystaniu techniki 3D odkrywa zupełnie nowe możliwości medium kina, w 2014 roku rozbił bank z nagrodami, otrzymując m.in. Oscara w ośmiu kategoriach, w tym za reżyserię i zdjęcia (Emmanuel Lubezki). Drugi z nich, inspirowany dziełem 2001: Odyseja kosmiczna Stanleya Kubricka, przedstawia zapierające dech w piersiach zdjęcia kosmicznych podróży przez obce galaktyki, tunele czasoprzestrzenne, planety i gwiazdy. Podczas gdy wielu naukowców i filmowców spogląda w odległe niebo, inni zwracają uwagę na to, że - w porównaniu z eksploracją kosmosu - zaskakująco mało uwagi poświęca się głębinom oceanów, mierzącym zaledwie kilka kilometrów. Kultowy Wielki błękit Luca Bessona to nie tylko fascynująca i znakomicie sfilmowana opowieść o przyjaźni i rywalizacji dwóch mężczyzn, których łączy wspólna pasja - nurkowanie, lecz też przepiękna podróż w głąb mórz.

Wytchnienie po dalekich filmowych wojażach przyniesie malownicza Cząstka Podlasia, etiuda operująca wyłącznie muzyką i obrazem, ukazująca unikalne walory przyrodnicze, różnorodność kulturową oraz magię Podlasia i wschodnich kresów Polski.Nie zabraknie kolejnego letniego seansu pod gwiazdami - w czwartek, 31 sierpnia, o godz. 20.45 na dziedzińcu Pałacu pod Baranami odbędzie się seans nominowanego do Oscara Timbuktu. Ponadto zachecamy was do uczestnictwa w dwóch konkursach: Konkursie Album z wakacji oraz Konkursie z trailerem Kinobrania!

W tym roku po raz pierwszy festiwalowi towarzyszą pokazy filmów dla najmłodszych. W ramach Kinobrania dla dzieci w weekend 28-30 sierpnia zostaną zaprezentowane Sekrety morza - najpiękniejsza bajka roku, która zabiera widzów w niezwykłą podróż po świecie zamieszkałym przez pół foki, pół ludzi, olbrzymy przemienione w kamienie i wyjątkowo odważne dzieci. Bilety na pokazy dla dzieci - 10 zł.W PROGRAMIE:

ANTARKTYDA: ROK NA LODZIE | ANTARCTICA: YEAR ON ICE
(Anthony Powell) NZ 2013, 91' EN

piątek, 28 sierpnia, godz. 17.15 // Friday, August 28, 5.15 p.m.
wtorek, 1 września, godz. 13.00 // Tuesday, September 1, 1 p.m.
czwartek, 3 września, godz. 15.00 // Thursday, September 3, 3 p.m. 
BIAŁY CIEŃ
| WHITE SHADOW
(Noaz Deshe) TZ/DE/IT 2013, 115’ Swahili

piątek, 28 sierpnia, godz. 23.15 // Friday, August 28, 11.15 p.m.
sobota, 29 sierpnia, godz. 14.00 // Saturday, August 29, 2 p.m.
czwartek, 3 września, godz. 20.00 // Thursday, September 3, 8 p.m.
BYŁ SOBIE LAS
| IL ÉTAIT UNE FORÊT
(Luc Jacquet) FR 2013, 78' FR/EN

piątek, 28 sierpnia, godz. 16.15 // Friday, August 28, 4.15 p.m.
wtorek, 1 września, godz. 19.45 // Tuesday, September 1, 7.45 p.m.
środa, 2 września, godz. 14.45 // Wednesday, September 2, 2.45 p.m. 
CZĄSTKA PODLASIA
| A PIECE OF PODLASIE
(Paweł Jankowski, Zdzisław Folga) PL 2014, 37' no dialogue

niedziela, 30 sierpnia, godz. 17.00 // Sunday, August 30, 5 p.m.
środa, 2 września, godz. 15.00 // Wednesday, September, 3 p.m.
czwartek, 3 września, godz. 20.15 // Thursday, September 3, 8.15 p.m. 
DIFRET
| DIFRET
(Zeresenay Mehari) ET/GB 2014, 99' AM

piątek, 28 sierpnia, godz. 22.00 // Friday, August 28, 10 p.m.
poniedziałek, 31 sierpnia, godz. 13.00 // Monday, August 31, 1 p.m.
środa, 2 września, godz. 16.00 // Wednesday, September 2, 4 p.m. 
DZIKA DROGA
| WILD
(Jean-Marc Vallée) US 2014, 115' EN

sobota, 29 sierpnia, godz. 12.45 // Saturday, August 29, 12.45 p.m.
niedziela, 30 sierpnia, godz. 19.00 // Sunday, August 30, 7 p.m.
czwartek, 3 września, godz. 22.00 // Thursday, September 3, 10 p.m. 
EVEREST - POZA KRAŃCEM ŚWIATA 3D/2D
| BEYOND THE EDGE
(Leanne Pooley) NZ 2013, 90' EN

piątek, 28 sierpnia, godz. 14.00 (2D) // Friday, August 28, 2 p.m. (2D)
niedziela, 30 sierpnia, godz. 22.00 (2D) // Sunday, August 30, 10 p.m. (2D)
poniedziałek, 31 sierpnia, godz. 17.00 (3D) // Monday, August 31, 5 p.m. (3D)
FLAMENCO, FLAMENCO
| FLAMENCO, FLAMENCO
(Carlos Saura) ES 2013, 100' ES

sobota, 29 sierpnia, godz. 20.00 // Saturday, August 29, 8 p.m.
wtorek, 1 września, godz. 16.15 // Tuesday, September 1, 4.15 p.m.
czwartek, 3 września, godz. 14.00 // Thursday, September 3, 2 p.m. 
GRAWITACJA 3D
| GRAVITY 3D
(Alfonso Cuarón) US/GB 20013, 90' EN

sobota, 29 sierpnia, godz. 16.15 // Saturday, August 29, 4.15 p.m.
wtorek, 1 września, godz. 19.15 // Tuesday, September 1, 7.15 p.m.
środa, 2 września, godz. 13.00 // Wednesday, September 2, 1 p.m. 
INTERSTELLAR | INTERSTELLAR
(Christopher Nolan) US/GB/CA 2014, 169' EN

sobota, 29 sierpnia, godz. 18.00 // Saturday, August 29, 6 p.m.
poniedziałek, 31 sierpnia, godz. 21.15 // Monday, August 31, 9.15 p.m.
środa, 2 września, godz. 18.00 // Wednesday, September 2, 6 p.m. 
JEŹDZIEC WIELORYBÓW
| WHALE RIDER
(Niki Caro) NZ/DE 2002, 101' EN

sobota, 29 sierpnia, godz. 16.05 // Saturday, August 29, 4.05 p.m.
poniedziałek, 31 sierpnia, godz. 19.00 // Monday, August 31, 7 p.m.
czwartek, 3 września, godz. 13.00 // Thursday, September 3, 1 p.m. 
OMAR
| OMAR
(Hany Abu-Assad) AP 2013, 96' AR/HE

piątek, 28 sierpnia, godz. 20.00 // Friday, August 28, 8 p.m.
poniedziałek, 31 sierpnia, godz. 14.00 // Monday, August 31, 2 p.m.
wtorek, 1 września, godz. 15.00 // Tuesday, September 1, 3 p.m.
czwartek, 3 września, godz. 16.00 // Thursday, September 3, 4 p.m. 
PODRÓŻ NA STO STÓP
| THE HUNDRED-FOOT JOURNEY
(Lasse Hallström) IN/US 2014, 122' EN/FR

piątek, 28 sierpnia, godz. 15.00 // Friday, August 28, 3 p.m.
wtorek, 1 września, godz. 14.00 // Tuesday, September 1, 2 p.m.
środa, 2 września, godz. 19.55 // Wednesday, September 2, 7.55 p.m. 
SPOTKANIE
| THE VISITOR
(Thomas McCarthy) US 2007, 104' EN/FR/AR/RO

piątek, 28 sierpnia, godz. 13.00 // Friday, August 28, 1 p.m.
sobota, 29 sierpnia, godz. 22.00 // Saturday, August 29, 10 p.m.
poniedziałek, 31 sierpnia, godz. 16.00 // Monday, August 31, 4 p.m. 
TIMBUKTU
| TIMBUKTU
(Abderrahmane Sissako) FR/MR 2014, 97' FR/EN

piątek, 28 sierpnia, godz. 19.00 // Friday, August 28, 7 p.m.
niedziela, 30 sierpnia, godz. 13.00 // Sunday, August 30, 1 p.m.
środa, 2 września, godz. 16.15 // Wednesday, September 2, 4.15 p.m. 

dodatkowy seans na dziedzińcu Pałacu pod Baranami
| open air screening in the courtyard
:

czwartek, 31 sierpnia, godz. 20.45 // Thursday, August 31, 8.45 p.m.
WIELKI BŁĘKIT
| LE GRAND BLEU
(Luc Besson) FR/US/IT 1988, 137' EN/FR/IT

sobota, 29 sierpnia, godz. 23.15 // Saturday, August 29, 11.15 p.m.
niedziela, 30 sierpnia, godz. 15.00 // Sunday, August 30, 3 p.m.
wtorek, 2 września, godz. 16.45 // Tuesday, September 2, 4.45 p.m

WSZYSTKO, CO MOGĘ
| ALL I CAN
(Eric Corsland, Dave Mossop) US 2011, 76' EN

sobota, 29 sierpnia, godz. 14.45 // Saturday, August 29, 2.45 p.m.
niedziela, 30 sierpnia, godz. 17.30 // Sunday, August 30, 5.30 p.m.
poniedziałek, 31 sierpnia, godz. 19.45 // Monday, August 31, 5.45 p.m. 
ZIMOWY SEN
| KIS UYKUSU
(Nuri Bilge Ceylan) TR/DE/FR 2014, 196' TR/EN

niedziela, 30 sierpnia, godz. 13.30 // Sunday, August 30, 1.30 p.m.
wtorek, 1 września, godz. 21.15 // Tuesday, September 1, 9.15 p.m.
czwartek, 3 września, godz. 16.45 // Thursday, September 3, 4.45 p.m. 

(dla pierwszych 10 osób, które kupią bilety na poszczególne seanse filmu - w prezencie numer „EKRANów” z recenzją filmu)
ŹRÓDŁO NADZIEI
| THE WATER DIVINER
(Russell Crowe) AU/US/TR 2014, 111' EN/TR/EL/RU

niedziela, 30 sierpnia, godz. 20.00 // Sunday, August 20, 8 p.m.
poniedziałek, 31 sierpnia, godz. 15.00 // Monday, August 31, 3 p.m.
środa, 2 września, godz. 22.05 // Wednesday, September 2, 10.05 p.m
KINOBRANIE DLA DZIECI | KIDS' SCREENINGS 

SEKRETY MORZA | SONG OF THE SEA
(Tomm Moore), DK/IR 2014, 93’ (dubbing PL)
Patron medialny: CzasDzieci.pl

piątek - niedziela, 28 - 30 sierpnia, godz. 10.00
//
Friday - Sunday, August 28 - 30, 10 a.m.
POKAZ NA DZIEDZIŃCU PAŁACU POD BARANAMI
|
OPEN AIR SCREENING IN THE COURTYARD

TIMBUKTU | TIMBUKTU
(Abderrahmane Sissako) FR/MR 2014, 97' FR/EN

czwartek, 31 sierpnia, godz. 20.45 // Thursday, August 31, 8.45 p.m.

All films in original versions with Polish subtitles
Language versions marked in
blue
Certain Polish and foreign films - with English subtitles, marked with


BILETY: tylko 7 zł! // Tickets: only 7 PLN!

z wyjątkiem
DZIESIĘCIU STRZAŁÓW W DZIESIĄTKĘ
| with the exception of the PERFECT TEN
10 hitów po 10 złotych | 10 hits for 10 PLN each
- filmy oznaczone ikonką


Bilety dostępne w kasach Kina oraz online
Na pokazy LTK nie przyjmujemy rezerwacji
Bookmark and Share

archiwum