kpb

Kinobranie dla dzieci

weekendowe pokazy filmowe dla dzieci
w ramach 9. wakacyjnego festiwalu filmowego Kinobranie 2015
3 lipca – 30 sierpnia 2015

3 lipca startuje 9. wakacyjny festiwal filmowy Letnie Tanie Kinobranie, podczas którego zostaną zaprezentowane najgłośniejsze tytuły ostatniego sezonu, unikatowe produkcje spoza głównego nurtu dystrybucji oraza klasyka kina.

W tym roku po raz pierwszy zapraszamy także najmłodszych widzów na weekendowe pokazy filmowe Kinobranie dla dzieci!Dziewiąta edycja Letniego Taniego Kinobrania to 9 wakacyjnych tygodni i aż 168 tytułów. W programie - po raz pierwszy w historii festiwalu - znalazło się również 9 filmów dla dzieci. Starannie dobrany repertuar dla najmłodszych obejmuje najciekawsze i cieszące się największą popularnością pełnometrażowe filmy animowane z ostatnich dwóch lat. Atrakcyjny program gwarantuje, że żaden młody kinoman nie będzie się nudził podczas wakacji w mieście!

Lato to czas wypraw w nieznane, także tych na wielkim ekranie. Ze skrzydlatymi bohaterami Fru! dzieci odbędą daleką zamorską podróż do Afryki, do której na zimę migrują ptaki z chłodniejszych części świata. Niesforny Baranek Shaun udowodni, że pełną przygód i niespodzianek może być nawet wycieczka do pobliskiego miasta, zaś Robaczki z Zaginionej Doliny odkryją tajemnice mieszkańców z pozoru dobrze znanej łąki. Wraz z sześcioletnią Sirszą i jej starszym bratem z Sekretów morza najmłodsi widzowie odbędą tajemniczą wędrówkę, która pomoże odbudować siostrze i bratu rodzinne relacje. Silna więź między rodzeństwem jest także tematem oscarowej Krainy lodu, do której wyrusza w poszukiwaniu uwięzionej siostry dzielna Anna.

Na ekranie Kina Pod Baranami zagości w te wakacje więcej nieustraszonych postaci: ekipa zaawansowanych technicznie superbohaterów z Wielkiej Szóstki, których dramatyczny splot wydarzeń rzuca w sam środek niebezpiecznej intrygi na ulicach San Fransokyo, Emmet - niepozorny ludzik LEGO, wytypowany do realizacji misji powstrzymania złowrogiego tyrana w filmie LEGO® PRZYGODA, a także honorowi bohaterowie Samolotów 2, biorący udział w ryzykownej akcji gaszenia pożaru w parku narodowym. Nie zabraknie również klasycznej historii Pinokia, która w adaptacji Enzo D'Alò urzeka pięknem obrazów i muzyki.

Po seansach filmowych zapraszamy dzieci i rodziców do kinowej Strefy Relaksu na tarasie Pałacu pod Baranami, w której można odetchnąć od zgiełku miasta i spędzić czas w atmosferze wakacyjnego rozleniwienia.


PROGRAM:

piątek - niedziela, 3-5 lipca 2015, godz. 10.00
FRU!
| GUS, PETIT OISEAU, GRAND VOYAGE
reż. Christian De Vita, Belgia/Francja 2014, 90’ (dubbing PL)


piątek - niedziela, 10-12 lipca 2015, godz. 10.00
WIELKA SZÓSTKA
| THE BIG HERO 6
reż. Don Hall, Chris Williams, USA 2014, 102’ (dubbing PL)


piątek - niedziela, 17-19 lipca 2015, godz. 10.00
ROBACZKI Z ZAGINIONEJ DOLINY
| MINUSCULE - LA VALLÉE DES FOURMIS PERDUES
reż. Thomas Szabo, Hélène Giraud, Francja 2013, 90’ (bez dialogów / no dialogue)


piątek - niedziela, 24-26 lipca 2015, godz. 10.00
BARANEK SHAUN
| SHAUN THE SHEEP MOVIE
reż. Mark Burton, Richard Starzack, Wielka Brytania/Francja 2015, 85’ (bez dialogów / no dialogue)


piątek - niedziela, 31 lipca - 2 sierpnia 2015, godz. 10.00
PINOKIO
| PINOCCHIO
reż. Enzo D’Alò, Włochy/Francja/Belgia/Luksemburg 2012, 84’ (dubbing PL)


piątek - niedziela, 7-9 sierpnia 2015, godz. 10.00
SAMOLOTY 2
| PLANES: FIRE & RESCUE
reż. Roberts Gannaway, USA 2014, 83’ (dubbing PL)


piątek - niedziela, 14-16 sierpnia 2015, godz. 10.00
KRAINA LODU
| FROZEN
reż. Chris Buck, Jennifer Lee, USA 2013, 108’ (dubbing PL)


piątek - sobota, 21-22 sierpnia 2015, godz. 10.00
niedziela, 23 sierpnia 2015, godz. 16.00
LEGO® PRZYGODA
| THE LEGO® MOVIE
reż. Phil Lord, Christopher Miller, Australia/Dania/USA 2014, 100’ (dubbing PL)


piątek - niedziela, 28-30 sierpnia 2015, godz. 10.00
SEKRETY MORZA
| SONG OF THE SEA
reż. Tomm Moore, Dania/Irlandia 2014, 93’ (dubbing PL)BILETY: tylko 10 zł!


O FILMACH:

FRU!
| GUS, PETIT OISEAU, GRAND VOYAGE
reż. Christian De Vita, Belgia/Francja 2014, 90’ (dubbing PL)

Ptaszek, który nigdy wcześniej nie wychylił dzioba poza rodzinne gniazdo, zostaje przez pomyłkę przewodnikiem stada i ma poprowadzić grupę skrzydlaków do ciepłych krajów. Problem w tym, że nieborak nie ma zielonego pojęcia, gdzie leży Afryka. Jednak za sprawą nowych pierzastych przyjaciół i sympatycznej biedronki, która ma trochę nierówno pod kropkami, mały bohater pokaże wszystkim, gdzie ptaki zimują!

Fru! to odlotowe dzieło twórców znakomitych animacji Frankenweenie i Fantastyczny Pan Lis oraz zjawiskowego aktorskiego Grand Budapest Hotel. Autorem ścieżki dźwiękowej do przygód podniebnego żółtodzioba jest laureat Oscara za muzykę do Zakochanego Szekspira – Stephen Warbeck.

WIELKA SZÓSTKA | THE BIG HERO 6
reż. Don Hall, Chris Williams, USA 2014, 102’ (dubbing PL)

Oscary 2015: najlepszy pełnometrażowy film animowany
BAFTA, Złote Globy 2015 - nominacje: najlepszy pełnometrażowy film animowany


Młody geniusz robotyki, Hiro Hamada, uczy się korzystać ze swojego nieprzeciętnego umysłu. Pomaga mu w tym jego utalentowany brat Tadashi oraz ich szaleni przyjaciele: uwielbiająca adrenalinę To To Tomago, zawsze miły i uprzejmy Wasabi, maniaczka chemii Honey Lemon i fanboy Fred. Gdy dramatyczny splot wydarzeń rzuca przyjaciół w sam środek niebezpiecznej intrygi na ulicach San Fransokyo, Hiro szuka pomocy u swego najbliższego towarzysza - robota o imieniu Baymax - i transformuje grupę kumpli w ekipę zaawansowanych technicznie superbohaterów.

ROBACZKI Z ZAGINIONEJ DOLINY | MINUSCULE - LA VALLÉE DES FOURMIS PERDUES
reż. Thomas Szabo, Hélène Giraud, Francja 2013, 90’ (no dialogue)

W malowniczych okolicznościach przyrody, wśród pozostałości po niedzielnym pikniku, wybucha wojna mrówek. Pracowite Czarne rywalizują z plemieniem Czerwonych o wielki skarb – pudełko pełne kostek cukru. Nieoczekiwanie, w ich zmagania o pyszne słodkości miesza się niesforna mała biedronka, która zgubiła rodziców. Waleczny robaczek przyłącza się do Czarnych i wspólnie z nimi broni skarbu przed Czerwonymi łakomczuchami. To zaledwie początek niezwykłych przygód małej biedronki i jej przyjaciół w bajecznie kolorowej Zaginionej Dolinie.

Robaczki z Zaginionej Doliny to pierwsze na świecie połączenie realistycznych ujęć przyrody z generowaną komputerowo animacją 3D. Efekt pracy międzynarodowego zespołu grafików, kierowanych przez pomysłodawców serii - Thomasa Szabo i Hélene Giraud - urzeka zapierającymi dech w piersiach krajobrazami Prowansji i niespotykaną jakością trójwymiarowej animacji. Sympatyczni bohaterowie, ogromna dawka humoru i wartka akcja sprawiają, że to swoiste, komediowe skrzyżowanie Mikrokosmosu i Avatara z miejsca pokochają widzowie w wieku od lat 5 do 105.

BARANEK SHAUN | SHAUN THE SHEEP MOVIE
reż. Mark Burton, Richard Starzack, Wielka Brytania/Francja 2015, 85’ (no dialogue)

Najnowsza animacja legendarnej wytwórni Aardman, twórców Uciekających kurczaków i Wallace'a i Gromita. Niepokorny, skory do pakowania się w tarapaty baranek Shaun - pod nieobecność gospodarza - wybiera się na wycieczkę do miasta. Wyprawa w towarzystwie psa Bitzera i innych przyjaciół z farmy obfituje w wiele przygód i niebezpieczeństw, czyhających w metropolii na nieznające świata zwierzęta.

PINOKIO | PINOCCHIO
reż. Enzo D’Alò, Włochy/Francja/Belgia/Luksemburg 2012, 84’ (dubbing PL)

Europejskie Nagrody Filmowe 2013: Najlepszy film animowany - nominacja
Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Annecy 2013 - konkurs
69. MFF w Wenecji 2012 - film otwarcia w sekcji Venice Days: światowa premiera

Klasyczna książka o Pinokiu, napisana około 1880 roku przez Carlo Collodiego, jest zwariowaną, pełną magii i humoru historią o kłopotach, w które wpada drewniany chłopiec zawsze, gdy staje się niegrzeczny, kłamie lub zachowuje się lekkomyślnie. Fantastyczna, iskrząca się kolorami adaptacja Enzo D'Alò trzyma się bardzo blisko oryginału, z sympatią i zrozumieniem śledząc przemianę Pinokia z nieznośnego, choć pełnego wdzięku pajacyka - napady złości malucha wzbudzą śmiech każdego rodzica - w przemiłego chłopca z sercem na dłoni. Ten Pinokio jest jednak daleki od moralizatorstwa - nie próbuje wkładać dzieciom do głowy, że powinny być posłuszne i grzeczne - raczej staje się opowieścią o przygodach i poszukiwaniu tego, co w życiu naprawdę ważne. Podkreśla też starą prawdę o tym, jak łatwo jest stracić wszystko, co bierzemy za pewnik. Mimo że wszyscy znamy historię Pinokia, dynamiczna narracja D'Alò wciąga widzów w każdym wieku w nową podróż wypełnioną wspaniałymi obrazami, niezapomnianą muzyką i mnóstwem serca.

SAMOLOTY 2 | PLANES: FIRE & RESCUE
reż. Bobs Gannaway, USA 2014, 83’ (dubbing PL)

Druga część disneyowskiej animacji Samoloty z 2013 roku.
Słynny samolot wyścigowy Dusty dowiaduje się, że jego silnik został uszkodzony i może już nigdy nie wystartować w zawodach. W związku z tym musi zmienić branżę i w ten sposób Dusty dołącza do doświadczonego śmigłowca ratowniczego Brygadiera Śmigłego i jego drużyny. Należą do niej między innymi pełna werwy Lidka Kapała, śmigłowiec transportowy Wicherek, były wojskowy transporter Paker i żywiołowa ekipa dzielnych pojazdów terenowych zwana Zadymiarzami. Razem biorą udział w niebezpiecznej akcji gaszenia pożaru w parku narodowym, podczas której Dusty poznaje prawdziwe znaczenie słowa bohater…

KRAINA LODU | FROZEN
reż. Chris Buck, Jennifer Lee, USA 2013, 108’ (dubbing PL)

Oscary 2014: Najlepszy długometrażowy film animowany & Najlepsza piosenka "Let It Go", wyk. Idina Menzel
Złote Globy 2014: Najlepszy film animowany
Nagroda BAFTA: Najlepszy film animowany

Anna wyrusza na wielką wyprawę, by odnaleźć swoją siostrę Elsę, której magiczna moc uwięziła królestwo Arendelle w okowach wiecznej zimy. W poszukiwaniach towarzyszy jej Kristoff, przed którym górskie szlaki nie kryją żadnych tajemnic i jego lojalny renifer Sven. Podczas misji ocalenia królestwa przyjaciele zmierzą się z surową pogodą, napotkają niebotyczne góry, tajemnicze trolle i zabawnego bałwana o imieniu Olaf.

LEGO® PRZYGODA | THE LEGO® MOVIE
reż. Phil Lord, Christopher Miller, Australia/Dania/USA 2014, 100’ (dubbing PL)

Oscary 2015 - nominacja: najlepsza piosenka - Shawn Patterson, "Everything is Awesome"
Złote Globy 2015 - nominacja: najlepszy pełnometrażowy film animowany
BAFTA 2015: najlepszy pełnometrażowy film animowany


Historia Emmeta, zwyczajnej, niewychylającej się i zupełnie przeciętnej minifigurki LEGO, którą przypadkowo wzięto za bardzo niezwykłą postać, stanowiącą klucz do ocalenia całego świata. W ten sposób Emmet dołącza do niesamowitej drużyny, która ma do wykonania pełną przygód i niebezpieczeństw misję powstrzymania złowrogiego tyrana – misję, do której Emmet jest kompletnie i przezabawnie nieprzygotowany.

Pierwszy pełnometrażowy film kinowy przedstawiający przygody postaci ze świata klocków LEGO. Film w reżyserii Phila Lorda i Christophera Millera (21 Jump Street, Klopsiki i inne zjawiska pogodowe). Największy przebój animowany minionego roku.

SEKRETY MORZA | SONG OF THE SEA
reż. Tomm Moore, Dania/Irlandia 2014, 93’ (dubbing PL)

Cezary 2014: Najlepszy film animowany - nominacja
Oscary 2015: Najlepszy długometrażowy film animowany - nominacja

Najpiękniejsza bajka roku, która zabiera widzów w niezwykłą podróż po świecie zamieszkałym przez pół foki, pół ludzi, olbrzymy przemienione w kamienie i wyjątkowo odważne dzieci.

Dziewczynka o imieniu Sirsza obchodzi swoje szóste urodziny. Nic nie wygląda tak, jakby chciała. Starszy brat jej dokucza, tata jest zatopiony w myślach, a mamy nie ma z nimi od dawna. Na domiar wszystkiego przyjeżdża zrzędząca babcia, która zamierza zabrać rodzeństwo do dużego miasta, ponieważ uważa je za bardziej odpowiednie miejsce do życia. Po nieudanym przyjęciu Sirsza podkrada bratu muszlę, którą dostał kiedyś od mamy i zaczyna na niej grać. Muzyka prowadzi ją do skrzyni, w której znajduje niezwykły płaszcz. Sirsza rozpocznie podróż, dzięki której zrozumie, kim jest i co stało się z ich mamą. W wędrówce pomaga jej starszy brat, tajemnicze świetliki oraz pół ludzie, pół foki. Wspólna podróż pomoże odkryć rodzeństwu łączącą ich więź i siłę, która tkwi rodzinie.


POKAZY POLECAJĄ: 

CzasDzieci.pl
Bookmark and Share

archiwum