kpb

FRANK - taniej dla zamaskowanych!

FRANK (reż. Leonard Abrahamson - od 11 lipca w Kinie Pod Baranami

*** Przyjdź w masce Franka i kup bilet za 12 zł ***

W piątek, 11 lipca, na ekrany wchodzi film Frank Lenny’ego Abrahamsona z Michaelem Fassbenderem w roli tytułowej.

Na widzów, którzy przyjdą do Kina Pod Baranami w masce podobnej do tej, którą nosi tytułowy bohater filmu - czeka zniżka :)

Zamaskowani widzowie będą mogli obejrzeć film za 12 zł!

Maska może być wykonana z dowolnego materiału.
Akcja trwa od 11 do 17 lipca 2014.

Godziny seansów "Franka" u nas:
11.45 (z wyjątkiem czwartku: 11.00 - Baranki w Pieluchach)
16.15
20.15


O FILMIE:

FRANK | FRANK
reż. Leonard Abrahamson, Irlandia/Wielka Brytania 2014, 95’

Jedną z inspiracji do realizacji filmu była kultowa postać Franka Sidebottoma, wykreowana w latach 80-tych przez angielskiego muzyka i komika, Chrisa Sievey’a.

Film opowiada o losach młodego, początkującego muzyka, Jona. Chłopak dołącza do ekscentrycznej popowej grupy Soronprfbs, której liderem jest enigmatyczny Frank. Zespół dostaje zaproszenie na odbywający się w Teksasie festiwal South by Southwest, w związku z czym wyjeżdża do Irlandii, by poświęcić się pracy nad albumem. Tytułowy bohater to postać bardzo charyzmatyczna, którą każdy chciałby poznać bliżej. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ mężczyzna skrywa twarz pod wielką maską, której nigdy nie zdejmuje - ani przed fanami, ani przed najbliższymi. Co chce zataić ten niezwykły człowiek i genialny muzyk? Czy komuś uda się odkryć jego tajemnicę i prawdziwe oblicze?

W głównej roli wystąpił Michael Fassbender, który po wielkich kreacjach we Wstydzie, Bękartach wojny, czy Zniewolonym, daje się poznać z nieco innej strony. U jego boku swoje umiejętności aktorskie zademonstruje również Maggie Gyllenhaal (Zakochany Paryż), Scoot McNairy (gwiazda filmów Zniewolony. 12 Years a Slave oraz Operacja Argo), a także znany z Anny Kareniny i Prawdziwego męstwa, Domhnall Gleeson.

Premiera filmu Frank odbyła się podczas tegorocznej edycji Festiwalu Sundance. Uczestnicy premierowego pokazu otrzymali maski na wzór tej, jaką nosi w filmie tytułowy bohater.
Bookmark and Share

archiwum