kpb

Żyj i pozwól żyć - pokaz specjalny w ramach Tygodnia Wegetarianizmu w Krakowie

ŻYJ I POZWÓL ŻYĆ (LIVE AND LET LIVE)
- pokaz specjalny w ramach Tygodnia Wegetarianizmu w Krakowie
wtorek, 10 czerwca 2014, godz. 21.00We wtorek, 10 czerwca o godz. 21.00, Kino Pod Baranami oraz organizatorzy Tygodnia Wegetarianizmu w Krakowie zapraszają na pokaz filmu Żyj i pozwól żyć (Live and Let Live) - pełnometrażowego dokumentu analizującego dietę roślinną z różnych perspektyw.Tydzień Wegetarianizmu w Krakowie (6-15 czerwca 2014) to inicjatywa mająca na celu propagowanie wegetarianizmu oraz weganizmu, odpowiedniego traktowania zwierząt, a także ekologicznych postaw w społeczeństwie.


ŻYJ I POZWÓL ŻYĆ | LIVE AND LET LIVE
reż. Marc Pierschel, Niemcy 2013, 80’

Dokument poddaje analizie naszą relację ze zwierzętami, obrazuje historię weganizmu oraz prezentuje etyczne, środowiskowe i zdrowotne powody, dla których warto zostać weganinem. Twórcy filmu traktują zagadnienie w sposób niezwykle kompleksowy, rzetelny i naukowy. Film nie epatuje krwawymi scenami z ubojni i laboratoriów wiwisekcyjnych. Opowieści bohaterów ukazują, jak wybór diety wegańskiej może wpłynąć na nasze życie, a wywiady z uznanymi naukowcami, jak wpływa on na zwierzęta, innych ludzi i całą naszą planetę.

Film w języku angielskim i niemieckim z polskimi napisami.

O reżyserze:
Marc Pierschel jest niemieckim socjologiem, wieloletnim aktywistą prozwierzęcym oraz autorem poradnika dla początkujących wegan Vegan! Vegane Lebensweise für Alle. Napisał również książkę kucharską Vegan lecker lecker, która sprzedana została w ponad 40 tys. egzemplarzy.


BILETY:
12 zł
(normalny)
10 zł (ulgowy)


ZWIASTUN filmu:

Bookmark and Share

archiwum