kpb

Dojrzałe kino - Zniewolony. 12 Years a SlaveKino Pod Baranami zaprasza wszystkich Dojrzałych Widzów na cykl seansów DOJRZAŁEGO KINA.

Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
środa, 12 lutego 2014, godz. 11.00

ZNIEWOLONY. 12 YEARS A SLAVE | 12 YEARS A SLAVE
reż. Steve McQueen, USA 2013, 134'

9 nominacji do Oscara 2014: najlepszy film, najlepszy aktor - Chiwetel Ejiofor, najlepsza aktorka drugoplanowa - Lupita Nyong'o, najlepszy aktor drugoplanowy - Michael Fassbender, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz adaptowany - John Ridley, najlepszy montaż, najlepsze kostiumy, najlepsza scenografia
Złote Globy 2014: najlepszy film - dramat
- 6 nominacji: najlepszy aktor w dramacie - Chiwetel Ejiofor, najlepszy aktor drugoplanowy -  Michael Fassbender, najlepsza aktorka drugoplanowa - Lupita Nyong'o, najlepsza reżyseria - Steve McQueen, najlepszy scenariusz, najlepsza muzyka - Hans Zimmer
MFF w Toronto 2013: nagroda publiczności 

Najnowszy film Steve'a McQueena, twórcy Głodu i Wstydu.

Film powstał na podstawie wstrząsających wspomnień Solomona Northupa (w tej roli Chiwetel Ejiofor), wolnego, wykształconego czarnego człowieka z północy stanu Nowy Jork, który podstępem został porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczęła się trwająca 12 lat dramatyczna i niezwykła odyseja człowieka, który w obliczu okrucieństwa (uosobionego w brutalnym właścicielu plantacji bawełny, którego gra Michael Fassbender) walczy nie tylko o życie, ale i o zachowanie godności.

Obok Chiwetela Ejiofora (American Gangster), Michaela Fassbendera (Jane Eyre, Wstyd) i Brada Pitta (Moneyball, Drzewo życia), reżyserowi udało się zgromadzić na planie znakomity zespół, w którym znaleźli się tacy aktorzy, jak Benedict Cumberbatch (Sherlock), Paul Dano (Labirynt, Aż poleje się krew), Paul Giamatti (Kongres, Ratując pana Banksa).

Reżyser o filmie: „W moim odczuciu pamiętnik Solomona Northupa jest tak ważny dla amerykańskiej historii, jak Dziennik Anny Frank dla historii Europy - stanowi swoisty pomnik dla człowieka, który styka się z okrucieństwem. Każdy uważa, że doskonale zna okres niewolnictwa w historii Ameryki. Mimo to myślę, że wiele rzeczy w tym filmie zaskoczy ludzi tak, jak i mnie zaskoczyło”.

„Genialny i wstrząsający film o niewolnictwie i jego mechanizmach, (...) o godności w czasach piekła.” Dagmara Romanowska, film.onet.pl 

„Zapiera dech w piersi.” Anna Tatarska, Stopklatka.pl

„Mocne, poruszające, czasami wręcz oszałamiające kino.” Todd McCarthy, Hollywood Reporter
Partnerzy:

   

   


     
       
Bookmark and Share

archiwum