kpb

Baranki w pieluchach - RóżaBARANKI W PIELUCHACH to doskonała okazja, aby młodzi rodzice mogli śledzić najnowsze premiery kinowe, nie spuszczając wzroku ze swoich pociech. W każdy czwartek Kino Pod Baranami zaprasza na specjalny seans, podczas którego gwarantujemy komfort zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Na sali panuje miły półmrok, a dźwięk filmu nie zagłusza niemowlętom snu. 

16 lutego - Marcin Dorociński w najbardziej poruszającym filmie sezonu. Pokaz o godz. 10.30

Z biletami z pieluchowych seansów zniżki na obiady dla dzieci, ciasta oraz napoje dla rodziców w kawiarni Mamy Cafe (ul. Sławkowska 20)!

BILETY: 12 zł

czwartek, 16 lutego 2012, godz. 10.30

RÓŻA | RÓŻA
reż. Wojciech Smarzowski, Polska 2011, 98’

Warszawski Festiwal Filmowy 2011: Grand Prix, Nagroda Publiczności
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2011: najlepsza pierwszoplanowa rola męska - Marcin Dorociński, Nagroda Specjalna Dziennikarzy
, Złoty Klakier - Nagroda Publiczności, Don Kichot - nagroda PF DKF
 

Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego, autora Domu złego i Wesela. W rolach głównych Marcin Dorociński (Rewers) i Agata Kulesza (Sala samobójców).

Lato 1945. Tadeusz, były żołnierz AK, któremu wojna zabrała wszystko i niczego nie oszczędziła, wędruje przez Mazury. Dociera do wdowy po niemieckim żołnierzu, którego śmierci był świadkiem.

Mieszkająca sama w dużym gospodarstwie Róża przyjmuje Tadeusza chłodno, pozwala przenocować. Tadeusz odwdzięcza się za gościnę pomocą w obejściu. Róża, choć się do tego nie przyznaje, potrzebuje czegoś więcej - przede wszystkim ochrony przed szabrownikami, którzy nachodzą jej gospodarstwo. Stopniowo Tadeusz poznaje przyczyny jej samotności... Na tle krajobrazu wyniszczonego przez wojnę, gdzie nadzieja stała się narzędziem propagandy, między dwojgiem ludzi z odległych światów rodzi się miłość... niemożliwa?

Wojciech Smarzowski: „Chciałbym, żeby Róża była głosem w sprawie postrzegania i akceptowania różnic mniejszości narodowych, kulturowych, religijnych i etnicznych. Ale przede wszystkim (...) Róża jest filmem o miłości. Miłości na gruzach. Miłości w czasach nieludzkich”.

„Nie mieliśmy od lat w naszej kinematografii tak dojmującego filmu o Polsce”.
Krzysztof Varga, Gazeta Wyborcza 

„Kino bolesne, drażniące, nieprzyjemne, ale pozostawiające trwały ślad. Niezapomniane”.
Patryk Tomiczek, Stopklatka
 
Cykl polecają
:

Kreatywka        Klub Kangura   Młyn Fitness     MiastoDzieci.pl   Mali Turyści     CzasDzieci.pl         

Bookmark and Share

archiwum