kpb

Baranki Dzieciom - Dzień Dziecka 2011!

BARANKI DZIECIOM to cykl filmowych poranków przygotowany specjalnie dla najmłodszych Widzów Kina Pod Baranami. Tradycja pokazu sięga wielu lat wstecz. Seanse odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 11.00. Połączone są z warsztatami plastycznymi oraz ze zwiedzaniem kabiny operatorskiej. W swoich Dzienniczkach Mali Widzowie zbierają „barankowe” pieczątki, po czym za uzyskanie odpowiedniej liczby stempli, otrzymują nagrody rzeczowe.

29 maja zapraszamy na specjalne spotkanie z okazji Dnia Dziecka. Projekcja filmu wzbogacona zastanie o gry i zabawy będące częścią projektu HOPSASA, organizowanego przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Podwórkowe odsłony warsztatów - propozycje spędzenia ciekawego czasu w gronie rodzinnym, przeprowadzone zostaną w sobotę 28 maja oraz w niedzielę, po Barankach Dzieciom, między godziną 13.00 i 17.00, na dziedzińcu Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego (ul. Mazowiecka 43).

Podczas spotkania odbędzie się promocja oraz sprzedaż książki „MiniManual. Sztuka gry wyobraźnią” - pierwszej publikacji Bunkra Sztuki skierowanej w całości do dzieci, na podstawie której poprowadzone zostaną warsztaty HOPSASA.

Rozdamy także słodkie upominki przekazane przez Fabrykę Cukierków CIUCIU, wylosujemy zaproszenie na Rodzinną Czekoladową Ucztę oraz Desery Dziecięce w Pijalni Czekolady Wedel w Galerii Krakowskiej.


Bilety: tyko 10 zł! 


niedziela, 29 maja

HARMONOGRAM SPOTKANIA:


godz. 10.00 - 11.00
HOPSASA - GRY I ZABAWY

Warsztaty prowadzone przez Duet Justyn, według instrukcji gier zaczerpniętych z publikacji Bunkra Sztuki pt. „MiniManual. Sztuka gry wyobraźnią” wydanej w Krakowie w 2010 roku.

MINIMANUAL. SZTUKA GRY WYOBRAŹNIĄ

Książeczka jest kolejną odsłoną Manuala CC, projektu którego idea narodziła się w ramach Studiów Kuratorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jego inauguracja odbyła się w Galerii Kronika w Bytomiu we wrześniu 2007 roku. Od tej pory Manual CC stale ewoluuje. Kolejne odsłony projektu przyjmowały kształt ekspozycji w galerii, książki, wystawy wirtualnej oraz warsztatów dla dzieci. Powstały w ramach Małego Klubu Bunkra Sztuki MiniManual. Sztuka gry wyobraźnią jest kontynuacją projektu w formie książki dla dzieci.
Książka podzielona jest na dwie części: historyczną, która zawiera wybrane propozycje akcji artystycznych dla dzieci autorstwa artystów z całego świata zebrane przez Janusza Byszewskiego w trakcie projektu Sztuka akcji dla/z dziećmi w latach 80. XX wieku .
Druga część książeczki, to część współczesna będąca zbiorem 30 instrukcji gier zaprojektowanych dla dzieci przez współczesnych artystów z Polski i z zagranicy.

godz. 11.00 - 12.15
POKAZ FILMU

TAJEMNICA SZYFRU MARABUTA
reż. Maciej Wojtyszko, Polska 1979, 76’

Animowana adaptacja książki Macieja Wojtyszki pod tym samym tytułem.

Reżyser Gluś został porwany. Śledztwo rozpoczynają słynni detektywi, kot Makawity i Kajetan Chrumps. Poszukiwania nie dają rezultatów. Niespodziewanie Gluś sam wraca i opowiada, że został wprawdzie porwany przez Tarapata, wielkiego groźnego ptaka, ale zaprzyjaźnił się z nim i z jego dziećmi. Tarapat okropnie boi się straszliwego Kameleona Super, który potrafi przemienić się we wszystko i w każdego. Detektywów, Glusia i ich przyjaciół: Brombę, Fikandra i Prztymucla Nulka czeka niebezpieczne zadanie schwytania i ujarzmienia groźnego potwora.

Głównym animowanym bohaterom głosu udzielili m.in. Irena Kwiatkowska, Jerzy Bończak i Krzysztof Majchrzak.


Sponsorzy:

 
Partnerzy
:
Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
Duet Justyn www.justyny.blogspot.com

CzasDzieci.pl

Patroni medialni cyklu:

CzasDzieci.pl  Qlturka.pl  Parenting.pl  Mali Turyści      MiastoDzieci.pl  mammaART
Bookmark and Share

archiwum