kpb

Wydarzenia w Kinie Pod Baranami (5-13 maja)

WYDARZENIA W KINIE POD BARANAMI
5 - 13 maja 2011

Kino Pod Baranami rzuca wyzwanie najwytrwalszym kinomanom. W ciągu 9 dni, od 5 do 13 maja, zorganizuje jeden pokaz przedpremierowy, pokaz specjalny, festiwal i trzy przeglądy.

Serię wydarzeń rozpocznie 5 maja pokaz przedpremierowy filmu PUZZLE w reżyserii Natalii Smirnoff. Nominowany do Złotego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie debiut młodej argentyńskiej reżyserki to pełen humoru portret dojrzałej kobiety, której życie zmienia się niespodziewanie za sprawą urodzinowego prezentu - puzzli z portretem Nefretete. Z aktualnym numerem WYSOKICH OBCASÓW - bilet w cenie 10 zł!

Tego samego dnia rozpocznie się przegląd niezależnego kina latynoamerykańskiego „Kino w budowie” organizowany przez Kino Pod Baranami we współpracy z Instytutem Cervantesa. Filmy wchodzące w skład przeglądu, wyselekcjonowane na potrzeby imprezy „Kino w budowie” towarzyszącej od lat festiwalom filmowym w San Sebastián i Tuluzie, są odzwierciedleniem bogactwa twórczości kinematograficznej Ameryki Łacińskiej, różnorodnych gatunków i tematyki. Na tegoroczny przegląd, który potrwa do 9 maja, złożą się dwa filmy argentyńskie, jeden gwatemalski, jeden meksykański oraz jedna koprodukcja hiszpańsko-meksykańska. Gośćmi specjalnymi przeglądu będą Liliana Paolinelli, scenarzystka i reżyserka filmu NA WŁASNE OCZY oraz jego producentka Paula Grandio.

Od piątku (6 maja) do niedzieli (8 maja) trwać będzie „Weekend z Planete Doc”, czyli przegląd wybranych tytułów tegorocznego Planete Doc Film Festival. W programie „Weekendu z Planete Doc” znajdą się uznane i nagradzane na świecie filmy dokumentalne, w tym kandydat do Oscara - KRAJ GAZEM PŁYNĄCY (Gasland). Film daje szansę na zmierzenie się z ważnym w czasach walki o surowce energetyczne i boomu na ekologię pytaniem, czy gaz łupkowy to naprawdę bezpieczne źródło energii? Innymi skłaniającymi do refleksji filmami będą KREW W TWOIM TELEFONIE (Blood in the Mobile) i NIE ZALEŻY WAM NA PRAWDZIE (You Don’t Like the Truth). Pierwszy pokaże, że używanie telefonu komórkowego „sponsoruje” wojny domowe w Kongo, a drugi - tragiczny los 17-latka w więzieniu w Guantanamo.

Gdy „Weekend z Planete Doc” dobiegnie końca, na ekranach Kina Pod Baranami zagoszczą filmy o Czesławie Miłoszu. Przegląd towarzyszący 2. Festiwalowi im. Czesława Miłosza potrwa do 11 maja.

11 maja rozpocznie się dwudniowy Festiwal Nauki, któremu towarzyszyć będą pokazy filmów o Marii Curie-Skłodowskiej w Baranach. W międzyczasie (12 maja) odbędzie się jeszcze pokaz najlepszych filmów krótkometrażowych ze świata, czyli „Future Shorts One”.

Program wszystkich wydarzeń znaleźć można na naszej stronie!
Bookmark and Share

archiwum