kpb

Baranki w pieluchach: Dwa Rembrandty w ogrodzie + MillhavenBARANKI W PIELUCHACH to doskonała okazja, aby młodzi rodzice mogli śledzić najnowsze premiery kinowe, nie spuszczając wzroku ze swoich pociech. W każdy czwartek Kino Pod Baranami zaprasza na specjalny seans, podczas którego gwarantujemy komfort zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Na sali panuje miły półmrok, a dźwięk filmu nie zagłusza niemowlętom snu. 

10 marca "dwa filmy w jednym": zabawna historia poszukiwania rodzinnego skarbu oraz animowany horror muzyczny według ballady Nicka Cave'a.

BILETY: tylko 10 zł!

UWAGA MAMY!
Zachęcamy do kolekcjonowania pieluchowych biletów, dzięki którym każda z Was będzie mogła zdobyć zestawy kosmetyków, podarowane przez Laboratorium Kosmetyków Naturalnych FARMONA. Wystarczy zebrać 5 biletów, zgłosić się z nimi do Kasy i odebrać swoją nagrodę :-)
Odliczanie zaczynamy od 10 marca!
czwartek, 10 marca 2011, godz. 11.00

DWA REMBRANDTY W OGRODZIE | DWA REMBRANDTY W OGRODZIE
reż. Jerzy Śladkowski, Polska/Niemcy 2009, 79'

- oraz:
MILLHAVEN | MILLHAVEN
reż. Bartek Kulas, Polska 2010, 7'

Sensacyjna komedia dokumentalna Jerzego Śladkowskiego + obsypany nagrodami animowany horror muzyczny Bartka Kulasa Millhaven na jednym pokazie!

Oba filmy miały swoją światową premierę podczas 50. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, dodatkowo dokument Jerzego Śladkowskiego otwierał jubileuszową edycję imprezy.

Dwa Rembrandty w ogrodzie to polsko-​niemiecka koprodukcja wyreżyserowana przez mieszkającego w Szwecji mistrza dokumentu Jerzego Śladowskiego.

Dwa Rembrandty w ogrodzie to wybuchowa mieszanka gatunkowa w porywającej historii rodzinnej. Film opowiada o potomkach żydowskiej rodziny zamieszkującej przed wojną w okazałej kamienicy przy ulicy Gdańskiej w Łodzi. Przyjeżdżają oni do rodzinnego miasta w poszukiwaniu kosztowności rzekomo zakopanych pod domem przez seniora rodu tuż przed jego ucieczką. Niestety, obecnie rodzinna kamienica jest budynkiem wojskowym. Czy bohaterowie w poszukiwaniu rodzinnego skarbu będą musieli stawić czoła polskiej armii?

Przed każdą projekcją kinową dokumentu Śladkowskiego będzie wyświetlany krótki animowany horror muzyczny pt. Millhaven Bartka Kulasa, dla którego inspiracją i osią narracyjną stała się psychodeliczna ballada The Curse of Millhaven Nicka Cave’a, tutaj w hipnotyzującym wykonaniu Katarzyny Groniec. Animowana perełka przedstawia makabryczną, momentami surrealistyczną historię piętnastoletniej Loretty, którą szarość życia w prowincjonalnym i bezbarwnym miasteczku zainspirowała do morderczego tańca. W końcu, jak niewinnie wyśpiewuje sama bohaterka: „Nie znasz dnia ani godziny...”.

Oba filmy będą dystrybuowane przez Krakowską Fundację Filmową, która jako dystrybutor zadebiutowała kilka lat temu popularnymi Opowieściami cygańskiego taboru w reżyserii Jasmine Dellal.

Oficjalna strona: www.dwarembrandty.pl
 
Cykl polecają
:
Kreatywka   Pieluszkarnia    Klub Kangura Młyn Fitness     MiastoDzieci.pl Sklep NaturalnyBaby Shower Mali Turyści       
Bookmark and Share

archiwum