kpb

Paryż pani Harris

tytuł oryginalny: Mrs. Harris Goes to Paris

reżyseria: Anthony Fabian
aktorzy: Lesley Manville, Isabelle Huppert, Lambert Wilson

czas trwania: 115 min.
produkcja: Węgry / Kanada / Francja / USA / Belgia 2022
premiera: 2022-10-07
język: angielski, francuski
napisy: polskie
in English and French with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

BAFTA 2023 - nominacje: Najlepsze kostiumy (Jenny Beavan)
Złote Globy 2023 - nominacja: Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu (Lesley Manville)

Oscary 2023 - nominacja: Najlepsze kostiumy (Jenny Beavan)


W Londynie po II wojnie światowej Ada Harris (nominowana do Oscara Lesley Manville) zarabia na życie sprzątając domy. Prowadzi samotne życie, odkąd jej ukochany mąż Eddie zaginął w akcji, ale nie jest typem osoby, która rozpamiętuje wszelkie nieszczęścia.


Pewnego dnia Ada dostrzega niewyobrażalnie piękną suknię Christiana Diora wiszącą w sypialni bogatej klientki. Posiadanie czegoś tak pięknego, prawdziwego dzieła sztuki - ach, to mogłoby naprawdę zmienić życie człowieka.


Po podjęciu dodatkowej pracy i oszczędzaniu jak tylko się da - nawet próbując szczęścia na torze wyścigowym - Adę w końcu stać na suknię Diora. Żegna się z bliskimi przyjaciółmi i udaje się do Paryża, aby odwiedzić luksusowy Dom Diora i zamienić swoje marzenia w rzeczywistość.

 

Aby stworzyć kostiumy dla Paryż Pani Harris, twórcy filmu zwrócili się do trzykrotnej laureatki Nagrody Akademii® Jenny Beavan (Cruella, Mad Max: Na drodze gniewu, Pokój z widokiem). Jenny jest jedną z najwybitniejszych projektantek kostiumów. Jej dbałość o szczegóły budzi podziw. Beavan współpracowała z przedstawicielami Diora, aby uzyskać dostęp do ich archiwów, które zawierają oryginalne szkice i zeszyty robocze Diora, a także wzory jego projektów.

 


| A widowed cleaning lady in 1950s London falls madly in love with a couture Dior dress, and decides that she must have one of her own.


Prezentowany w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2024
- Tydzień 1: Słońce.


Wcześniej w ramach Paryż pani Harris - pokaz przedpremierowy oraz Letnie Tanie Kinobranie 2023Tydzień 4: Kolor zielony.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share