kpb

Sen - zestaw I

tytuł oryginalny: Sen

czas trwania: 40 min.

info: Baranki Dzieciom

Zestaw pięciu krótkich odcinków, które łączą w sobie historie, skupione wokół zagadnienia snu. Czasami jest on ich głównym tematem, czasami pretekstem do pokazania najmłodszym jak ważna jest wyobraźnia.


SEN – zestaw bajek, 40’ + warsztaty plastyczne


HIP-HIP & HURRA: DLACZEGO ZNIKNĘŁY DRZEWA

Żyrafa Róża podczas malowania kolejnego obrazu dostrzega brak drzew, które pragnęła uwiecznić na płótnie. Hip-Hip i Hurra wkraczają do akcji. Czy uda im się odnaleźć zaginione rośliny?

 

ŻUBR POMPIK: LIŚCIE

Pompik obserwuje liście opadające z drzew. Następnie Pompik zauważa jeża, który z liści buduje gniazdo, gdzie spędzi zimę. Pompik postanawia przyszykować gniazdo dla siebie. Potem żubrzyk spotyka wiewiórkę zakopującą żołędzie w ziemi. Sam też zamierza zgromadzić zapasy na zimę. Okazuje się jednak, że żuberkowi przygotowania do zimy wcale nie są potrzebne. Rodzice tłumaczą Pompikowi i Polince, że żubry nie przesypiają zimy, bo ciepłe futro chroni je przed chłodem.

 

PAMIĘTNIK FLORKI: SEN

Jest noc, a Florka wierci się niespokojnie w łóżku. Nagle budzi się z krzykiem przekonana, że ktoś znajduje się w jej pokoju. Tatuś przeszukuje wszystkie kąty i uspokaja córeczkę, że wielki czarny kot, którego tak bardzo się boi, to tylko postać z jej snu. W ciągu dnia jej głowę zaprzątają rozmyślania na temat tego, gdzie są nasze myśli gdy śpimy?

 

PRZYTUL MNIE: ZIMOWY SEN

Miś wybudza się ze snu w środku zimy i spędza czas na zabawie z nowym przyjacielem. Kiedy nadchodzi wiosna i zimowa drzemka się kończy, Tatuś nie może uwierzyć w historię synka.

 

PRZYTUL MNIE: WYOBRAŹNIA

Tatuś nie może nadziwić się wybujałej wyobraźni swojego synka. Miś zauważa, że Tatusia też potrafi czasem ponieść własna wyobraźnia.

 

 

 

WARSZTATY PLASTYCZNE poprowadzi Aleksander Rajewski - rysownik, malarz, artysta interdyscyplinarny, animator i kombinator, którego głównym narzędziem jest wyobraźnia. Organizator licznych wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów dla dzieci i dorosłych.

 

 

Prezentowany w ramach Baranki Dzieciom: Sen - pokaz bajek i warsztaty plastyczne.

 

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share