kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: The Royal Hotel

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #342
THE ROYAL HOTEL
(reż. Kitty Green)

pokaz przedpremierowy z dyskusją
czwartek, 27 czerwca 2024, godz. 22.15
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14460_0.jpg

27 czerwca zapraszamy na ostatnie w tym roku akademickim spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Na ekranie, nominowany do 6 nagród Australijskiego Instytutu Filmowego, film The Royal Hotel (reż. Kitty Green). Pokaz poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 18 zł.

Kitty Green ponownie łączy siły z nominowaną do Złotych Globów Julią Garner (Ozark), z którą w 2019 r. stworzyła świętną Asystentkę! W nominowanym do 6 nagród Australijskiego Instytutu Filmowego filmie The Royal Hotel australijska reżyserka, po raz kolejny, przygląda się przemocowej relacji między kobietami a mężczyznami.

Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Studencki Nocny Klub Filmowy. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

BILETY dla studentów: 18 zł

O FILMIE:
THE ROYAL HOTEL | THE ROYAL HOTEL
(Kitty Green) AU/GB 2024, 91’


MFF w San Sebastián 2023 - wygrana: Nagroda Specjalna - Nagroda TVE "Inne Spojrzenie" (Otra Mirada) Kitty Green

Hanna i Liv podróżują z plecakami po Australii. Po tym, jak skończyły im się pieniądze, Liv namawia przyjaciółkę do podjęcia tymczasowej pracy barmanki w pubie "The Royal Hotel" na prowincji. Właściciel baru Billy wraz z miejscowymi wprowadzają dziewczyny w specyficzny, pełen alkoholu klimat. Wkrótce jednak Hanna i Liv zostaną postawione w sytuacji, która wymknie im się spod kontroli.


ZWIASTUN:


PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum