kpb

Baranki Dzieciom: Bolek i Lolek wyruszają w świat - pokaz bajek i warsztaty muzyczne

BARANKI DZIECIOM:
BOLEK I LOLEK WYRUSZAJĄ W ŚWIAT
pokaz bajek i warsztaty muzyczne
niedziela, 15 maja 2022, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 W niedzielę, 15 maja, zapraszamy na kolejny poranek filmowy w ramach cyklu Baranki Dzieciom. Na ekranie zagoszczą animowane przygody Bolka i Lolka, którzy wyruszą w pełną przygód podróż dookoła świata. Po seansie mali widzowie wezmą udział w warsztatach muzycznych, które poprowadzi Maciej Trifonidis.

Bolek i Lolek wyruszają w świat to kolejna odsłona serii filmów z udziałem pary najbardziej znanych bohaterów w historii polskiej animacji. Tym razem, Bolek i Lolek wyruszają w pełną przygód wyprawę dookoła świata.

 


BILETY: 14 zł

 

POKAZ BAJEK (czas trwania: 38')


BOLEK I LOLEK WYRUSZAJĄ W ŚWIAT - zestaw bajek
(Varia) PL 1970

 

WYŚCIG DO BIEGUNA
Bolek dryfuje na krze do bieguna północnego. Na biegunie łamie się pod nim kra i wyłania się wieżyczka okrętu podwodnego, Lolek zaprasza do jego wnętrza.


NA TROPACH YETI
Fantazja Bolka i Lolka przenosi ich w śnieżne Himalaje. Tajemniczy yeti ratuje ich kilka razy z opresji. Chłopcy zdobywają Mt. Everest.


W PIASKACH GOBI
Bolek i Lolek wykopują z piasków pustyni szkielet prehistorycznego ptaka. Z pozostawionego przez ptaka jaja wykluwa się pisklę, z którego wyrasta ptak-monstrum.


W KRAINIE 1001 NOCY
Bolek i Lolek udają się na bliski wschód małym, sportowym samolotem. W krainie tysiąca i jednej nocy samolot zmienia się w latający dywan, a chłopcy spotykają postacie znane im z baśni.

 

 

 

 

 

 

WARSZTATY MUZYCZNE (czas trwania: 40')

Warsztaty muzyczne poprowadzi Maciej Trifonidis - kompozytor, multiinstrumentalista, producent radiowy, telewizyjny i muzyczny; pisarz, wydawca, animator kultury. Założyciel i lider zespołów: TRIFONIDIS ORCHESTRA, 3275 kg ORCHESTRA, Tricphonix, Trifonidis POLIN Projekt, Trifonidis „Motion Pictures” Project, 15 cm above the ground, oraz zespołów/orkiestr warsztatowych, edukacyjnych. Współtwórca formacji Horny Trees. Właściciel wydawnictwa SlowdownRecords.


Na muzykę Macieja Trifonidisa wpływ ma wiele czynników, między innymi fascynacja muzyką etniczną i instrumentami ludowymi, dzieciństwo spędzone w Afryce Północnej (Tripolis, Libia), w środowisku multikulturowym, tworzonym przez obywateli Turcji, Pakistanu, Indii, Bangladeszu, Korei, Wietnamu, Algierii, Tunezji, Sudanu, liczne podróże oraz polsko-greckie korzenie. Zetknięcie z tą wielokulturowością jest wyczuwalne w kompozycjach, melodyce oraz sposobie komponowania.

 

 

 

PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum