kpb

Baranki w Pieluchach: Fucking Bornholm

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
FUCKING BORNHOLM (reż. Anna Kazejak)
czwartek, 12 maja 2022, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek, 12 maja, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy rodziców wraz z niemowlakami na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. Na ekranie: Fucking Bornholm - polski komediodramat o skandynawskiej majówce, której daleko do hygge. W rolach głównych: Agnieszka Grochowska, Maciej Stuhr, Jaśmina Polak i Grzegorz Damięcki.

 

Komediodramat Fucking Bornholm to historia dwóch par, które wybierają się na długi weekend na duńską wyspę Bornholm. Idylliczną majówkę przerywa jednak incydent z udziałem dzieci, który wywołuje prawdziwą lawinę kryzysów. W rolach głównych w filmie wystąpili: Agnieszka Grochowska, Maciej Stuhr, Jaśmina Polak i Grzegorz Damięcki.


Najnowszy film Anny Kazejak (Obietnica, Cudak) to obraz pokolenia dzisiejszych 40-latków, zmagających się z problemami w komunikacji oraz zmęczeniem oczekiwaniami innych. Fucking Bornholm powstał najpierw jako audiobook i w tej formie zdobył nagrodę Bestsellery Empiku.


Największą nagrodą dla mnie jest to, że poczułam, gdy usłyszałam to słuchowisko, że postaci żyją. Że są prawdziwe, wzruszające, a historia, jako całość jest intrygująca, ciekawa, nie ma się poczucia nudy czy znużenia. I to jest niesamowite, że mogliśmy to sprawdzić, zanim weszliśmy na plan filmu - opowiada w wywiadach reżyserka, Anna Kazejak.

 

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 16 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku  w Kinie Pod Baranami!

 

O FILMIE:

FUCKING BORNHOLM | FUCKING BORNHOLM
(Anna Kazejak) PL 2022, 99'

OFF CAMERA 2022 - nominacja: Konkurs Polskich Filmów Fabularnych - Udział w konkursie (Anna Kazejak)


Tej majówce daleko do hygge... Dwie pary – małżeństwo z długim stażem i nowy związek z Tindera, dzieci i majówkowy wyjazd na sielankowy kemping. Co może pójść nie tak? Bohaterowie Fucking Bornholm przekonają się, że wszystko, a jeden incydent może uruchomić prawdziwą lawinę.


Fucking Bornholm to obraz pokolenia dzisiejszych 40-latków, współczesny komediodramat, który dotyka tematu tożsamości w czasach, gdzie znane nam do tej pory wzorce przestały mieć znaczenie. Film dotyka tematu tożsamości w czasach, gdzie znane nam do tej pory wzorce przestały mieć znaczenie. Kryzys w związku, problemy z komunikacją, zmęczenie oczekiwaniami innych. Brzmi znajomo, jak materiał na najlepsze memy i śmiech przez łzy? Bo tak właśnie jest.

 


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg      

 

PARTNERZY:

                           
              

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum