kpb

Dojrzałe Kino: Hiszpański romans

środa, 5 stycznia 2022, godz. 11.00

 

 

 

Zapraszamy seniorów na pierwsze w nowym roku spotkanie w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 5 stycznia, tradycyjnie o godzinie 11.00, na ekranie zagości najnowszy film Woody’ego Allena Hiszpański romans - pełen miłości hołd dla kina, które potrafi przyczynić się do wielkich zmian w życiu. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

Hiszpański romans - najnowsze dzieło Woody’ego Allena - to pełna humoru i kolorów historia pary przechodzącej małżeński kryzys. Jego tłem staje się miejsce rozpoznawalne dla wszystkich wielbicieli X muzy: Festiwal Filmowy w San Sebastian, będący areną starć między starymi wyjadaczami a młodymi idealistami.


W obsadzie filmu znaleźli się: Wallace Shawn (Historia małżeńska, Pozycja obowiązkowa), Gina Gershon (P.S. Kocham cię, Informator), Louis Garrel (Oficer i szpieg) i Steve Guttenberg (seria Akademia policyjna).

 

Gospodynią spotkania wokół filmu Hiszpański romans będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

BILETY dla seniorów: 16 złO FILMIE:
 
HISZPAŃSKI ROMANS | RIFKIN'S FESTIVAL
(Woody Allen) ES/GB/IT 2021, 92’

Mort i Sue to amerykańskie małżeństwo, które przybywa na festiwal filmowy w San Sebastian w Hiszpanii. On jest byłym wykładowcą filmoznawstwa, a ona specjalistką od reklamy pracującą dla młodego i obiecującego reżysera Philippe. Mort szybko zauważa, że Sue jest zafascynowana swoim podopiecznym oraz że to zainteresowanie wykracza poza czysto zawodowe ramy. W ich małżeńskiej relacji pojawia się kryzys. Pewnego dnia Mort trafia na wizytę do pięknej lekarki, która podziela jego zainteresowania i spojrzenie na świat. Nowopoznana kobieta również tkwi w trudnym związku – jej mąż jest malarzem o bardzo porywczym temperamencie. Czy za sprawą nowej znajomości Mort odnajdzie nadzieję i optymistycznie spojrzy w przyszłość? W życiu, jak w kinie – wszystko jest możliwe!


ZWIASTUN:

 

 


Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum