kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Diuna

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #252:
DIUNA (reż. Denis Villeneuve)
czwartek, 28 października 2021, godz. 23.15
Kino Pod Baranami

 


Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Późnym wieczorem w czwartek, 28 października, na ekranie pojawi się długo oczekiwana, widowiskowa Diuna w reżyserii Denisa Villeneuve’a – twórcy Blade Runnera 2049. W obsadzie filmu m.in.: Timothée Chalamet, Zendaya, Jason Momoa i Oscar Isaac. Projekcję poprzedzi wprowadzenie przygotowane przez jednego z widzów, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów tylko 12 zł!

 
Diuna to pełna gwiazd i rozmachu produkcja, będąca adaptacją kultowej powieści Franka Herberta. To epickie, ale też kontemplacyjne kino, przygotowane z prawdziwą miłością do pierwowzoru. Reżyserem filmu jest Kanadyjczyk Denis Villeneuve - twórca Blade Runnera 2049, Nowego początku i Sicario - który zdążył już wielokrotnie olśnić globalną publiczność swoim autorskim stylem.


W rolach głównych w Diunie wystąpiły młode gwiazdy: Timothée Chalamet i Zendaya oraz doświadczeni aktorzy (m.in. Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgård). Autorem olśniewających zdjęć jest Greg Fraiser (Lion. Droga do domu), a muzykę stworzył Hans Zimmer (do współpracy zapraszając między innymi Lisę Gerrard).


Gospodarzem spotkania będzie Mateusz Olszewski, który studiuje informatykę analityczną na Uniwersytecie Jagiellońskim.


Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl stworzony specjalnie z myślą o poszukujących niezwykłych filmowych wrażeń studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji w studenckim gronie.


Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

Posłuchaj reportażu UJOT FM o inauguracyjnym spotkaniu SNKF:

BILETY: 12 zł

 

O FILMIE:
 
DIUNA | DUNE
(Denis Villeneuve) US/CA 2021, 155’

Diuna opowiada historię niezwykłej, pełnej przygód i emocji podróży Paula Atrydy. Temu genialnemu i utalentowanemu młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak Paul musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wyzwala ona w ludziach ich największy potencjał. Ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach.

 

 

ZWIASTUN:

 

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum