kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Wesele

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #251
inauguracja sezonu 2021/2022

WESELE (reż. Wojciech Smarzowski)
czwartek, 14 października 2021, godz. 23.15
Kino Pod Baranami

 

 

Już 14 października wystartuje nowy sezon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Podczas pierwszego spotkania, na ekranie krakowskiego kina zagości najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego Wesele, w którym uznany twórca buduje drapieżny portret polskiej mentalności. Projekcję poprzedzi wprowadzenie przygotowane przez jednego z widzów, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów tylko 12 zł!


Wojciech Smarzowski – autor wstrząsających filmów Wołyń, Drogówka (film dostępny na e-kinopodbaranami.pl), Róża oraz hitu Kler –  tym razem zaprasza widzów do udziału w pewnym osobliwym Weselu.


Wesele to historia miłości tak mocnej, że przekracza granice, nie mieści się w ramach i jest silniejsza od wszelkich barier. To szczere spojrzenie na współczesny świat, a także dramatyczna podróż w przeszłość, która nikomu nie pozostanie obojętna. To opowieść o manipulowaniu emocjami i ostrzeżenie przed mową nienawiści - zapowiada Wesele sam reżyser. W obsadzie filmu znaleźli się m.in: Robert Więckiewicz, Agata Kulesza, Andrzej Chyra i Arkadiusz Jakubik. Za kamerą stanął stały współpracownik reżysera, Piotr Sobociński Jr, a za muzykę odpowiada nagrodzony Złotym Lwem (Pod Mocnym Aniołem) Mikołaj Trzaska.


Wesele zostanie zaprezentowane podczas pierwszego w roku akademickim 2021/2022 spotkania studenckiego Nocnego Klubu Filmowego, które 14 października, późnym wieczorem, odbędzie się w naszym Kinie. Cykl, stworzony specjalnie z myślą o poszukujących niezwykłych filmowych wrażeń studentach, to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji w studenckim gronie.


Gospodarzem spotkania będzie Oskar Borowski - student Międzynarodowych stosunków gospodarczych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.


Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 


Uczestnicy inauguracyjnego spotkania studenckiego Nocnego Klubu Filmowego będą wspólnie przeżywać filmowe emocje oraz dzielić się swoimi wrażeniami podczas dyskusji grupowej. Zachowają jednak przy tym zasady dystansu społecznego i zobowiązani będą do zakrywania nosa oraz ust maseczką podczas pobytu na terenie Kina.

 


BILETY: 12 zł    


O FILMIE:
 
WESELE | WESELE
(Wojciech Smarzowski) PL 2021, 135’

 

Wesele Anno Domini 2021. Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas. Panna młoda w zaawansowanej ciąży (Michalina Łabacz), zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża. Jej ojciec, lokalny biznesmen Rysiek (Robert Więckiewicz), tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk (Ryszard Ronczewski), do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat. Z każdą minutą rosną emocje i odżywają najgłębsze uczucia, historie burzliwych miłości dawnych i nowych kochanków przenikają się nawzajem. Stopniowo zatraca się granica między tym co kiedyś, a tym co teraz.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum