kpb

Kinowe półkolonie - oferta wakacyjna dla dzieci i młodzieży

KINOWE PÓŁKOLONIE
oferta wakacyjna dla dzieci i młodzieży
lipiec-sierpień 2021
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy do organizacji wakacyjnych pokazów filmowych dla dzieci i młodzieży, mogących stanowić świetne uzupełnienie letnich półkolonii. W ofercie najnowsze produkcje dla młodego widza, uznane kinowe przeboje oraz pełne walorów edukacyjnych tytuły.


Przez obcowanie na co dzień z komputerowymi ekranami, wielu młodych widzów odzwyczaiło się od oglądania filmów w kinie. To wyjątkowe, wspólnotowe doświadczenie umożliwia całkowicie inny kontakt z przekazami audiowizualnymi. Przytulne wnętrze sali kinowej ułatwia skupienie, odcina od zewnętrznych “rozpraszaczy” i pozwala na pełniejsze obcowanie z dziełami filmowymi.


Zachęcamy do organizacji specjalnych, wakacyjnych pokazów filmowych, podczas których dzieci i młodzież mogą na nowo odkryć magię kina. Seanse - mogące z powodzeniem stanowić uzupełnienie wakacyjnych półkolonii  -  są okazją do zabawy, rozrywki oraz integracji w przyjaznych (i klimatyzowanych) wnętrzach Kina.


Wszystkie proponowane tytuły są świetnym punktem wyjścia do inspirujących dyskusji i przemyśleń oraz dalszych rozmów z młodymi widzami na różnorodne tematy. Oferujemy również możliwość uzupełnienia seansów o filmoznawczą prelekcję i dyskusję, której forma zostanie dostosowana do wieku i wrażliwości widzów.


Terminy i godziny pokazów są ustalane z grupami indywidualnie.


Pokazy odbywają się z zachowaniem wszystkich zasad sanitarnych.


W pokazie uczestniczy wyłącznie grupa uczniów z jednej instytucji (nie łączymy grup z różnych instytucji w ramach jednego seansu).

 

BILETY: 15 zł
Opiekunowie uczestniczą w spotkaniach nieodpłatnie.

 

PROPONOWANE TYTUŁY:
Jeśli chcieliby Państwo obejrzeć film, którego nie ma na liście - zapraszamy do kontaktu. Sprawdzimy jego dostępność.


Dla przedszkolaków:

ELLA BELLA BINGO | ELLEVILLE ELFRID
(Frank Mosvold, Atle Solberg Blakseth) NO 2020, 75’

Norweska animacja o przygodach małej, wyjątkowo optymistycznej dziewczynki, która musi zmierzyć się z nowym, trudnym uczuciem: zazdrością. Humorystyczna mieszanka zabawy i śmiechu, ucząca przezwyciężania trudności oraz znaczenia przyjaźni w życiu człowieka.

 

KACPER I EMMA - NAJLEPSI PRZYJACIELE | KARSTEN OG PETRA BLIR BESTEVENNER
(Arne Lindtner Næss) NO 2013, 74’

Kolorowa, pogodna i optymistyczna historia przyjaźni dwójki pięciolatków. Nieśmiały Kacper obawia się swojego pierwszego dnia w przedszkolu. Dzięki rezolutnej Emmie szybko przekonuje się, że to co nowe, może być naprawdę fascynujące. 

 

KACPER I EMMA NA SAFARI | KARSTEN OG PETRA PÅ SAFARI
(Arne Lindtner Næss) NO 2015, 75’

Kolejna odsłona przygód dziarskich przedszkolaków: Emmy i Kacpra. Tym razem bohaterowie filmu jadą do egzotycznej Afryki, gdzie uczą się szacunku do dzikiej przyrody oraz nawiązują nowe przyjaźnie.

 

WIELKA WYPRAWA MOLLY | MOLLY MONSTER
(John Chambers) DE 2016, 70’

Pełna niesamowitości i fantazji opowieść o niezwykłej podróży, w którą wyrusza mała Molly by udowodnić, że jest najlepszą starszą siostrą na świecie.

 

Dla uczniów szkół podstawowych:

LUCA | LUCA
(Enrico Casarosa) USA 2021, 95’

Pełen kolorów i niezwykłych przygód film o dorastaniu dwójki przyjaciół mieszkających w pięknym nadmorskim miasteczku na Riwierze Włoskiej. Chłopcy wspólnie przeżywają niezapomniany letni czas, jednocześnie skrywając wielki sekret, mogący sprowadzić na nich prawdziwe niebezpieczeństwo.


RAYA I OSTATNI SMOK | RAYA AND THE LAST DRAGON
(Don Hall, Carlos López Estrada) US 2021, 114’
(seanse możliwe od 16 lipca)

Samotna wojowniczka z fantastycznego królestwa Kumandra, próbuje odnaleźć ostatniego smoka, aby przywrócić światło i nadzieję w podupadłym, skłóconym świecie. Widowiskowa animacja inspirowana kulturą Azji Południowo-Wschodniej.

 

KAPITAN SZABLOZĘBY I MAGICZNY DIAMENT | KAPTEIN SABELTANN OG DEN MAGISKE DIAMANT
(Marit Moum Aune, Rasmus A. Sivertsen) NO 2021, 81’

Humor, piosenki, zaskakujące zwroty akcji oraz pozytywne przesłanie, zachęcające do współdziałania i współpracy. Uwielbiany w Norwegii Kapitan Szablozęby zabiera polskich małych widzów w pełen przygód, niezwykły rejs.

 

CO W DUSZY GRA | SOUL
(Pete Docter) US 2020, 106'

Stworzona przez uznane studio animacji Pixar, wzruszająca i rozmiłowana w muzyce opowieść o poszukiwaniu życiowej pasji. Subtelna, pełna wrażliwości na piękno świata, wyprawa w głąb ludzkiej duszy, przekonująca widzów, że w życiu warto czasami się zatrzymać.

 

Dla uczniów szkół ponadpodstawowych:

MINARI | MINARI
(Lee Isaac Chung) US 2020, 115’

Zawadiacka i pełna czułości, uniwersalna opowieść o delikatnej sztuce zapuszczania nowych korzeni. Nominowana do pięciu Oscarów historia koreańskiej rodziny, realizującej swój osobisty American Dream.

 

NOMADLAND | NOMANDLAND
(Chloé Zhao) US 2020, 107’

Wyróżniony trzema Oscarami niezwykły portret życia w drodze, ze znakomitą rolą Frances McDormand. Subtelny portret przemian ekonomicznych, sygnalizujący wiele problemów ery późnego kapitalizmu.

 

OJCIEC | THE FATHER
(Florian Zeller) GB 2020, 97’

Przejmująca lekcja empatii ze znakomitą, oscarową rolą Anthony’ego Hopkinsa. Oryginalne ujęcie mechanizmu rozpadania się ludzkiej pamięci pod wpływem postępującej choroby.

 

SOUND OF METAL | SOUND OF METAL
(Darius Marder) US 2019, 120’

Poruszająca historia tracącego słuch perkusisty (nominowany do Oscara Riz Ahmed), zabierająca widzów w niezwykłą podróż: od hałasu metalowych koncertów ku całkowitej ciszy.

 

SWEAT | SWEAT
(Magnus von Horn) PL/SE 2020, 100’


Połączenie emocjonującego thrillera z przejmującym dramatem psychologicznym, w którym kluczową rolę pełnią media społecznościowe. Polsko-szwedzki reżyser, Magnus von Horn, przygląda się sztuczności i powierzchowności internetowych emocji.

Bookmark and Share

archiwum