kpb

Magia kina - pokazy specjalne filmu Have You Seen My Movie?

MAGIA KINA
pokazy specjalne filmu

Have You Seen My Movie?
(reż. Paul Anton Smith)

1-4 marca 2021, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

 

W dniach 1-4 marca zapraszamy na wypełnione magią kina pokazy filmu Have You Seen My Movie? Paula Antona Smitha. To oryginalne dzieło, zmontowane z fragmentów istniejących filmów, przypomina o niepowtarzalnej aurze jaka towarzyszy widzom pogrążonym w ciemności sali kinowej - za którą wszyscy, w czasach lockdownu, szczerze tęskniliśmy.


Prezentowany na licznych światowych festiwalach film Have You Seen My Movie? oddaje hołd X muzie w zaskakujący sposób. To montaż filmowych scen, które rozgrywają się w przestrzeni kina: w kolejce do kasy, na widowni, w kabinie projekcyjnej. Na ekranie rozpoznamy takie gwiazdy kina jak Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Robert DeNiro, Mia Farrow i kultowe obrazy takie jak: Casablanca, La Strada, Rzymskie wakacje, Nocny kowboj, Annie Hall, Taksówkarz i inne.


Dla twórcy filmu, Paula Antona Smitha (pochodzącego z Kanady filmowca, animatora i montażysty) kino to miejsce wyjątkowe, pozwalające nie tylko na obcowanie ze sztuką filmową, lecz także na tworzenie prawdziwej, widzowskiej wspólnoty przeżywania. Reżysera interesują przede wszystkim zgromadzeni w sali kinowej widzowie. Ukazuje ich zafascynowane twarze, wzajemne interakcje, zabawne sytuacje oraz podkreśla niezwykłość kinowego doświadczenia, o którym współczesność zbyt często zapomina.


Film Paula Antona Smitha to kinowa metanarracja: znajome sceny i znane twarze aktorów zlewają się tutaj w nową jakość, pełną nieoczywistych połączeń i zestawień. Ten fascynujący dialog kina z samym sobą to prawdziwy list miłosny do kinowych pokazów. To właśnie wspólne przeżywanie filmowych historii od 126 lat przyciąga widzów przed srebrne ekrany.
 

PRASA O FILMIE:

Porywająco inteligentna, metatekstualna, wielowarstwowa, pięknie ukształtowana przejażdżka przez to, co sprawia, że oglądanie filmów jest taką radością.
Jason Solomon, jasonsolomons.com


...ten film oferuje dwie wciągające godziny czystej kinofilskiej radości.
Pamela Hutchinson, “Silent London”


Have You Seen My Movie? to głęboko osobiste dzieło, które sprawia, że sam zaczynasz wspominać chwile spędzone w obitym aksamitem fotelu, na tyłach ciemnej sali.
Alexander Bawden, “The Upcoming”


BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy, senior)


O FILMIE:

HAVE YOU SEEN MY MOVIE? | HAVE YOU SEEN MY MOVIE?
(Paul Anton Smith, Wielka Brytania/Kanada 2016, 136’


Zmontowany w całości z fragmentów istniejących już filmów obraz, będący hołdem oddanym magii kina. Reżyser Paul Anton Smith, wykorzystując ikoniczne sceny z ponad 100 dzieł (m.in.: Casablanki, La Strady, Rzymskich wakacji, Nocnego kowboja, Annie Hall i Taksówkarza) opowiada o doświadczeniu widza w kinie i przedstawia niezwykłą historię publicznych pokazów filmowych.


ZWIASTUN:

 

PATRONAT MEDIALNY:
Bookmark and Share

archiwum