kpb

Złe baśnie - pokaz specjalny online

Złe baśnie
(reż. Damiano D'Innocenzo, Fabio D'Innocenzo)

pokaz specjalny online
czwartek, 11 lutego 2021, godz. 20.00
e-kinopodbaranami.pl

 

 
11 lutego zapraszamy do internetowej sali e-kinopodbaranami.pl na wirtualny pokaz nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie filmu Złe baśnie braci D'Innocenzo. To rozgrywające się na idyllicznym włoskim przedmieściu dzieło, skrywa w sobie niejedną mroczną tajemnicę.


W Złych baśniach, bracia D'Innocenzo zabierają widzów na dobrze sobie znane rzymskie przedmieście, gdzie sami się wychowali. Tamtejsze życie na pierwszy rzut oka przypomina idyllę. Ludzie żyją w szczęściu i dostatku, a ich piękne domy otoczone są pełnymi słońca i kolorów ogrodami, po których beztrosko biegają dzieci. To jednak tylko pozory, pod którymi ukrywa się zawiść, toksyczna męskość oraz dwie pierwotne siły: seks i przemoc.


Nagrodzone Srebrnym Niedźwiedziem za najlepszy scenariusz Złe baśnie wykorzystują konwencję współczesnej, mrocznej baśni by opowiedzieć o młodym pokoleniu żyjącym w cieniu negatywnego dziedzictwa swoich ojców. W filmie braci D'Innocenzo pobrzmiewają echa bezlitosnej satyry społecznej Piera Paolo Pasoliniego oraz demaskatorskich dzieł Davida Lyncha, z Blue Velvet na czele.


Tego samego dnia o filmie dyskutować będzie Studencki Nocny Klub Filmowy. Zainteresowanych udziałem w wirtualnej rozmowie odsyłamy na profil SNKF na Facebooku.


BILETY: 15 zł
Film dostępny będzie na platformie e-kinopodbaranami.pl od g. 20.00 do g. 23.59.
Sprzedaż biletów zostanie zamknięta o g. 22.00. Film należy skończyć oglądać przed północą.


O FILMIE:
 
ZŁE BAŚNIE | FAVOLACCE
(Damiano D'Innocenzo, Fabio Roberto D'Innocenzo) CH/IT 2020, 98'


MFF w Berlinie 2020: Srebrny Niedźwiedź za najlepszy scenariusz
Europejskie Nagrody Filmowe 2020: Najlepszy scenariusz (nominacja)

Upalne lato, rzymskie przedmieścia. Lejący się z nieba żar sprawia, że czas stoi tu niemalże w miejscu. Do włoskiej sielanki jednak daleko, zwłaszcza gdy już przekroczy się próg świata wykreowanego przez braci D’Innocenzo. Rzeczywistości, w której każda chwila jest jak zgrzyt noża po szkle.

Zamieszkujące to miejsce rodziny na pierwszy rzut oka niczym specjalnym się nie wyróżniają. Podobnie jak wiele innych, dzielą swoje radości i smutki, a lepsze momenty przeplatają gorszymi. Tyle że tych drugich, połączonych z narastającą frustracją oraz agresją powodowaną sytuacją osobistą, materialną czy klasową, jest tu zdecydowanie więcej. Domy nie są już schronieniami, stając się niemymi świadkami sadystycznych zachowań ojców oraz bierności matek. Obojętność dorosłych najmocniej uderza w najmłodszych, którzy mogą się okazać prawdziwą siłą wywrotową tej historii.


ZWIASTUN:

 

PATRONAT MEDIALNY:
Bookmark and Share

archiwum