kpb

Powierzchnie gładkie - wirtualny spektakl Teatru Potem-o-tem ponownie w E-Kinie Pod Baranami

Powierzchnie gładkie (reż. Marcin Zbyszyński)
wirtualny spektakl Teatru Potem-o-tem

ponownie w E-Kinie Pod Baranami
piątek - niedziela, 5-7 lutego 2021
e-kinopodbaranami.pl

 


W weekend, 5-7 lutego zapraszamy wszystkich wielbicieli teatru na platformę e-kinopodbaranami.pl, na której w pierwszy weekend lutego ponownie zagości głośny spektakl Powierzchnie gładkie. Zrealizowane przez zespół teatru Potem-o-tem przedstawienie, grane m.in. na scenie TR Warszawa, w całości rozgrywa się w wirtualnej przestrzeni. Doskonale czuje się więc również w wersji internetowej, będącej naturalnym przedłużeniem przedstawionego na scenie świata. Reżyserem i scenarzystą spektaklu jest Marcin Zbyszyński.


Powierzchnie gładkie to historia o miłości, strachu, niepewności, kłamstwie i autokreacji. O tym, co daje i zabiera nam internet. To również idealna opowieść na dzisiejsze czasy, w których niemal wszystkie aspekty codzienności przeniosły się do przestrzeni internetowej.

 
Spektakl zrealizowany przez młodego reżysera Marcina Zbyszyńskiego i zespół niezależnego teatru Potem-o-tem skupia się wokół kilku bohaterów, spędzających czas na rozmowach na wideo czacie. Każdy z nich szuka tam czegoś innego. Niektórzy pragną tylko rozrywki i urozmaicenia codziennego życia, inni - marzą o wielkiej, romantycznej miłości lub oddają się niekończącym się szaleństwom. W spektaklu wystąpili m.in. Filip Kosior, Agata Różycka, Eliza Rycembel oraz Jerzy Radziwiłowicz.

 
Spektakl Powierzchnie gładkie dostępny będzie na platformie
e-kinopodbaranami.pl od piątku 5 lutego (godz. 18.00) do niedzieli, 7 lutego (godz. 23.59).

 
Czas trwania spektaklu: 90 minut.

 
BILETY: 19,90 zł (dostępne na e-kinopodbaranami.pl)

 
O SPEKTAKLU:
 
Scenariusz i reżyseria: Marcin Zbyszyński
Zdjęcia i montaż: Darek Redos
Muzyka: Skodo
Dźwięk: Ernest Grabowski-Patela
Kostiumy: Irma Tylor
Grafika: Stefania Michera
Asystent reżysera: Jakub Lebiedziński
Charakteryzacja: Valeryia Abialchuk
Skrypt: Natalia Kielan
 
Obsada: Filip Kosior (Freewolny), Agata Różycka (Iza.Łęcka), Eliza Rycembel (Jestem.Tutaj.Pierwszy.Raz), Małgorzata Mikołajczak (Wysoka.Do.Nieba), Skodo (Spoti), Jerzy Radziwiłowicz (Alfa.Romeo), Piotr Piksa (Wojtek.Bez.Portek)
 
 
 
POWIERZCHNIE GŁADKIE: to takie powierzchnie, które nie rozpraszają światła.
RELACJE GŁADKIE: to takie relacje, które nie rozpraszają ludzi.
OSOBY GŁADKIE: to takie osoby, których nie rozpraszają relacje.

 

Freewolny traci kontakt z dziewczyną, w której zakochał się podczas video sesji na czacie. Za wszelką cenę próbuje odnaleźć sposób by do niej dotrzeć. Podczas nocnych poszukiwań w meandrach sieci będzie musiał przełamać kompleksy i skonfrontować się z bolesną przeszłością.

Powierzchnie gładkie w reżyserii Marcina Zbyszyńskiego są próbą odpowiedzi na pytanie czy w świecie pokolenia wchodzącego właśnie w dorosłość znajduje się jeszcze miejsce na miłość oraz jakie formy przybiera ona obecnie. To opowieść o modach i trendach współczesności ale przede wszystkim o samotności, bezradności i niedojrzałości, które nierzadko za nimi stoją.


O ZESPOLE:

POTEM-O-TEM to niezależny teatr działający w Warszawie od 2016 roku. Zespół tworzy w garażach, mieszkaniach, autokarach, galeriach i zabytkowych pałacach, a ostatnio coraz częściej na teatralnych scenach. Spektaklami opartymi na autorskich tekstach dramatycznych i żywiołowej grze młodych aktorów opowiadają o pędzącym świecie, który nas otacza. Portretują swoje pokolenie, nazywane przez niektórych Generacją “Z”, przez drugich Post-Millennials, przez jeszcze innych Pokoleniem @, V lub C… Niezależność, łączenie komedii z gorzką refleksją na temat rzeczywistości, interakcja z widzami, kameralność to ich znaki rozpoznawcze.

Więcej informacji na temat teatru: www.potemotem.com

 

PATRONAT MEDIALNY:
Bookmark and Share

archiwum