kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Amonit

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY:
Amonit (reż. Francis Lee)
czwartek, 18 marca 2021, godz. 23.15 (Sala Czerwona i Sala Niebieska)
Kino Pod Baranami

 

 
W czwartek, 18 marca zapraszamy na kolejne spotkanie studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Na ekranie dwie wspaniałe kreacje aktorski: Kate Winslet i Saoirse Ronan w filmie Amonit inspirowanym autentyczną historią Mary Anning, pierwszej Brytyjki paleontolożki.

Reżyserem filmu jest Francis Lee, znany z głośnego filmu Piękny kraj. W Amonicie w główne bohaterki wcielają się Kate Winslet i Saoirse Ronan, które dają prawdziwy popis swoich aktorskich umiejętności i między którymi wytworzyła się niezaprzeczalna ekranowa chemia.


Pokaz filmu poprzedzi krótka prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

Gospodarzem spotkania będzie Patryk Ciesielczyk - student Tekstów kultury (rok 2, II stopnia) na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

 
BILETY dla studentów: 12 zł  

 
Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.


 
 
O FILMIE:

AMONIT | AMMONITE
(Francis Lee) GB 2020, 120’


MFF w Cannes 2020: Oficjalna selekcja
Camerimage 2020: Złota Żaba (nominacja)


Film przenosi nas do Anglii, do 1840 roku. Mary Anning (Kate Winslet) jest paleontolożką i kolekcjonerką skamielin. Mimo że jej znaleziska wystawiane są w muzeach całej Europy, jej nazwisko z racji płci jest zupełnie pomijane w naukowych kręgach. Żeby zarobić na swoje utrzymanie prowadzi sklep, w którym sprzedaje skamieliny turystom. Pewnego dnia jeden z turystów prosi Mary, żeby przyjęła na nauki jego żonę Charlotte (Saoirse Ronan), u której zdiagnozowano melancholię. To dwie kobiety z zupełnie innych światów o zupełnie różnych osobowościach, ale powoli rodzi się miedzy nimi wielkie uczucie.

 

 

ZWIASTUN:

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


         

Bookmark and Share

archiwum