kpb

Pokaz filmowy dla nauczycieli: Skłodowska

Pokaz filmowy dla Nauczycieli
Skłodowska (reż. Marjane Satrapi)

Kino Pod Baranami
wtorek, 3 marca 2020, godz. 17.00

 
3 marca o godzinie 17.00 zapraszamy na specjalny, bezpłatny pokaz filmu Skłodowska, przeznaczony dla Nauczycieli.


Skłodowska to filmowa opowieść o wielkiej odwadze, determinacji, miłości i geniuszu pewnej kobiety z dalekiej Polski, która zadziwiła naukowy Paryż, a wkrótce potem cały świat.
 

Młoda, ambitna Maria Skłodowska przybywa do Francji, by na słynnej Sorbonie podjąć wymarzone studia. Początki są jednak trudne. Nikt nie traktuje poważnie jej naukowych planów i teorii, a mężczyźni zazdrośnie utrudniają wszelkie awanse. Nieugięta postawa Skłodowskiej, jej upór, odwaga i niekwestionowany geniusz, przyczynią się do zburzenia odwiecznego status quo, równocześnie na zawsze odmieniając losy świata.


Reżyserką Skłodowskiej jest nominowana do Oscara Marjane Satrapi, twórczyni słynnej animacji Persepolis. W tytułowej roli wystąpiła znana z filmów Zaginiona dziewczyna oraz Duma i uprzedzenie Rosamund Pike, a na dalszym planie towarzyszą jej m.in. Sam Riley (Control, W drodze) i Anya Taylor-Joy (Czarownica, Split, Glass).


O FILMIE:

SKŁODOWSKA | RADIOACTIVE
(Marjane Satrapi) GB 2019, 103'

Młoda, ambitna Maria Skłodowska przybywa do Francji, by na słynnej Sorbonie podjąć studia, które są jej wielkim marzeniem, a już wkrótce przyniosą przełom nie tylko w życiu młodej kobiety, ale całego świata. Początki jednak są trudne. Nikt nie traktuje poważnie naukowych planów i teorii, które snuje młoda Maria. Mężczyźni zazdrośnie strzegą wstępu na najwyższe szczeble naukowej kariery. Jednak geniusz, upór i odwaga Skłodowskiej wkrótce zaczną kruszyć ten opór. A niezwykłe odkrycia, których dokona wraz z mężem Piotrem Curie przyniosą jej zasłużone miejsce w naukowym panteonie.
    

ZWIASTUN:


Dla uczestników wydarzenia przygotowaliśmy materiały dydaktyczne dotyczące sposobów wykorzystania filmu Skłodowska w procesie nauczania. Film polecany jest dla uczniów klas VII – VIII szkoły podstawowej oraz klas licealnych.

 
Pokaz filmu przeznaczony jest wyłącznie dla nauczycieli.


Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie obecności na pokazie mailowo na adres: kaja@kinopodbaranami.pl. W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia, nazwiska oraz szkoły. Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia otrzymają Państwo w mailu zwrotnym.
 
Uprzejmie prosimy, by z jednej szkoły zgłaszały się maksymalnie cztery osoby.

Bookmark and Share

archiwum