kpb

SMAK, czyli Spotkanie Młodych Amatorów Kina: Sala samobójców. Hejter

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER (reż. Jan Komasa)
sobota, 14 marca 2020, godz. 10.00
Kino Pod Baranami
WYDARZENIE PRZEŁOŻONE NA INNY TERMIN

 


Zapraszamy na Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. Tym razem na ekranie Sala samobójców. Hejter - druga część głośnej Sali samobójców, wielkiego przeboju z 2011 roku. Elektryzujący cyber-thriller – współczesna wersja Romea i Julii i porażająco aktualny manifest młodego pokolenia. Bilety dla uczniów po 12 zł.


Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutować o tym, co zobaczyli. Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się w wybrane sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez jednego z licealistów, a wieńczy intensywna wymiana zdań na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują sami uczestnicy.

 

Gospodynią spotkania będzie Ania Wojak - uczennica klasy filmowej w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Krakowie.

 


Główną rolę w produkcji gra znany z serialu Druga szansa Maciej Musiałowski. Obok niego na ekranie zobaczymy m.in.: Vanessę Aleksander (Wojenne dziewczyny), Danutę Stenkę (Planeta singli), Agatę Kuleszę (Zimna wojna), Macieja Stuhra (Belfer), Jacka Komana (Prokurator), Julię Wieniawę (Kobiety mafii) i Adama Gradowskiego (Belfer 2).

 


BILETY dla uczniów: 12 zł

 

Pomóż nam ulepszyć SMAK! Wypełnij krótką ankietę dostępną TUTAJ!

 


Przypominamy o specjalnej ofercie promocyjnej dla uczniów krakowskich szkół - Zielonej Karcie Ucznia. Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel. Pięć stempli to jeden darmowy bilet do Kina. Karta jest ważna razem z aktualną legitymacją szkolną.


O FILMIE:

SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER | SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER
(Jan Komasa) Polska 2020, 130'


Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum