kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Niewidoczne życie sióstr Gusmão - pokaz przedpremierowy

czwartek, 7 listopada 2019, godz. 22.55

 

W czwartek, 7 listopada, zapraszamy na spotkanie studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Na ekranie przedpremierowy pokaz filmu Niewidoczne życie sióstr Gusmão - skąpaną w feerii kolorów i muzyce opowieść o sile siostrzanej relacji na podstawie bestsellerowej powieści Niewidzialne życie Marthy Batalhy w reżyserii Karima Aïnouza. Brazylijski kandydat do Oscara.

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY: 11 zł

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE:     

NIEWIDOCZNE ŻYCIE SIÓSTR GUSMÃO | A VIDA INVISÍVEL DE EURÍDICE GUSMÃO
(Karim Aïnouz) BR/DE 2019, 139'


W swoim nowym filmie reżyser przenosi nas do Rio de Janeiro pierwszej połowy lat 50. Osiemnastoletnią Eurídice i dwa lata starszą Guidę łączą nie tylko siostrzane więzy, ale i poczucie, że nie mogą bez siebie żyć. Obie są młode, ambitne i wierzą, że świat stoi przed nimi otworem.

 
Mimo że na co dzień przyszło im wychowywać się w konserwatywnym środowisku i nieznoszącej sprzeciwu rodzinie, każda z bohaterek ma jasny plan na życie. Eurídice chce zostać znaną pianistką, podczas gdy Guida marzy o poznaniu prawdziwej, wielkiej miłości. Niestety dramatyczne wydarzenia sprawiają, że kobiety zostają rozdzielone i zmuszone do tego, by żyć osobno, niewiele o sobie nawzajem wiedząc. Nigdy jednak nie stracą nadziei na to, że w końcu się odnajdą.


ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


          

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum