kpb

Baranki Dzieciom (wiosna 2019): Muzyczne Baranki

MUZYCZNE BARANKI
oraz warsztaty bębniarskie

niedziela, 7 kwietnia2019, godz. 11.00

 

 

 

W niedzielę, 7 kwietnia o godzinie 11.00, Kino Pod Baranami zaprasza najmłodszych widzów do udziału w muzycznej odsłonie Baranków Dzieciom. W programie wydarzenia klasyczne polskie animacje z owadami w rolach głównych oraz warsztaty bębniarskie.

 

PROGRAM:

MUZYCZNE BARANKI - zestaw bajek, 40’
reż. varia, Polska 1982-89

 

REKSIO I ŚWIERSZCZ
reż. Lechosław Marszałek, Polska 1982
Reksio nie może słuchać śpiewu ptaków, bo przeszkadza mu dziwny dźwięk. W poszukiwaniu źródła tego dźwięku demoluje swoją budę. Okazuje się, że ten denerwujący dźwięk to głos świerszcza. Kiedy jednak przychodzi zima, koło budy wyje wiatr, granie świerszcza wprowadza Reksia w przyjemny nastrój.

 

KOMAR I ORKIESTRA
reż. Józef Byrdy, Polska 1989
Oparta na wierszowanej opowieści bajka o rywalizacji muzycznej pomiędzy komarem a konikiem polnym. Zwaśnieni rywale godzą się dopiero występując wspólnie w orkiestrze, gdzie dla obu jest miejsce.

 

SKRZYPCE PASIKONIKA
reż. Edward Wątor, Polska 1989
Wiatr porwał pasikonikowi jego ukochane skrzypce. Biedronka, żuk i pasikonik wyruszają na poszukiwanie zguby. Odnajdują skrzypce wplątane w pajęczynę. Zdenerwowany pająk nie chce ich oddać. Skrzypce same uwalnia się z pułapki i trafiają do rąk konika polnego.

 

 

Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołów SALK oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.

 

 

BILETY: 11 zł

 

BARANKI DZIECIOM: WIOSNA 2019

 

Zapraszamy najmłodszych widzów oraz ich opiekunów na pełną wiosennych kolorów odsłonę Baranków Dzieciom - cyklu poranków filmowych dla dzieci. Mali kinomani wspólnie przywitają wiosnę, udadzą się na wycieczkę do słonecznej Hiszpanii, stworzą własny komiks i zadbają o swoją kondycję fizyczną - a wszystko w towarzystwie ulubionych bohaterów klasycznych polskich bajek.

 

PROGRAM CYKLU BARANKI DZIECIOM - WIOSNA 2019:

 

 

(FANPAGE na Facebooku)KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM
 
Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem 
Miejsca Przyjaznego Maluchom! 

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie! Partnerzy cyklu:


                                       

 

          

 

Cykl polecają:


CzasDzieci.pl                   

 

Qlturka.pl       Mali Turyści        MiastoDzieci.pl

 

      

Bookmark and Share

archiwum