kpb

Filmoterapia z SENSem: Ewa nie chce spać

FILMOTERAPIA Z SENSEM
Ewa nie chce spać (reż. Pia Hellenthal)
– pokaz filmu z dyskusją

wtorek, 26 listopada 2019, godz. 18.45
Małopolski Ogród Sztuki

 

 
26 listopada zapraszamy do sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki na kolejny pokaz w ramach cyklu Filmoterapia z SENSEM. Na ekranie prowokujący dokument Ewa nie chce spać, w którym widz wciela się w rolę podglądacza cyfrowej celebrytki, prezentującej przed kamerą wszystkie obszary swojego życia. Po seansie odbędzie się dyskusja z udziałem seksuolożki, Anny Borowiec-Majkowskiej.


Debiutancki dokument Pii Hallenthal Ewa nie chce spać jest poświęcony postaci dwudziestoparoletniej Evy Collé - niezwykłej medialnej osobowości, której codzienność przypomina jeden wielki projekt artystyczny. Dziewczyna dzieli się swoim niekonwencjonalnym trybem życia w Internecie, prezentując wszystkie jego obszary - włącznie ze sferą seksualną.


Ewa nie chce spać to film stanowiący punkt wyjścia do odkrywania samego siebie. Główna bohaterka, dorastając przed wszędobylską kamerą przekonuje, że definiować siebie można w oderwaniu od wszelkich ról społecznych przydzielanych ze względu na płeć, wygląd, pochodzenie. To właśnie za jej sprawą, dokument Hallenthal staje się manifestem wolności osobistej, pojmowanej w skrajnie niekonwencjonalny sposób.


Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Filmoterapia z SENSEM, w którym znakomite dokumenty z festiwalu Millennium Docs Against Gravity stają się punktem wyjścia do wnikliwej dyskusji na temat fundamentalnych dla naszego życia i dobrego funkcjonowania w świecie kwestii.

 
Dyskusję inspirowaną filmem poprowadzą Martyna Zimorska i Diana Sałacka. Gościem spotkania będzie seksuolożka, Anna Borowiec-Majkowska.

 


Anna Borowiec-Majkowska - absolwentka psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, psychoterapeutka, seksuolożka, TRE® Provider.

Martyna Zimorska - psycholog i psychoterapeutka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracuje z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Prowadzi psychoterapię indywidualną w prywatnym gabinecie.


Diana Sałacka - filozof i politolog, rzecznik prasowy Centrum Kopernika i Copernicus Festival. Kinem dokumentalnym zajmuje się od początku studiów. Z ramienia Against Gravity koordynuje krakowską odsłonę cyklu Filmoterapia z Sensem.


Film Ewa nie chce spać przeznaczony jest tylko dla osób dorosłych.


BILETY:

21 zł (normalny)
16 zł (ulgowy)


O FILMIE:

EWA NIE CHCE SPAĆ | SEARCHING EVA
(Pia Hellenthal) DE 2019, 84’

Dwudziestoparoletnia Eva Collé to modelowa współczesna osobowość medialna, której życie przypomina wiecznie zmieniający się artystyczny projekt. Od kiedy skończyła 14 lat dzieli się swoim życiem w sieci. W obecności kamery czuje się bardzo swobodnie, także podczas seksu. Jako 17-latka opuściła swój dom we włoskim miasteczku i ruszyła do Berlina, gdzie mieszka do tej pory..

Publikuje w sieci wpisy na temat niekonwencjonalnego życia, jakie prowadzi. Przybiera różne maski i ciągle odkrywa siebie na nowo. Jest poetką, włóczęgą, mieszkanką Berlina, feministką, modelką, kochającą dziewczyną, pracownica seksualną. Film opowiada o dorastającej dziewczynie, która nigdy nie stoi w miejscu i której życie przypomina wieczny spektakl. Jest jak osobisty pamiętnik, który nie stawia jednak widza w niewygodnej pozycji podglądacza - Eva nie ma przecież nic do ukrycia.


ZWIASTUN oryginalny:

Bookmark and Share

archiwum