kpb

Spotkanie Filozoficzne: Wszyscy wiedzą (przedpremierowo!)

SPOTKANIE FILOZOFICZNE
Wszyscy wiedzą (reż. Asghar Farhadi)
- pokaz przedpremierowy z dyskusją

wtorek, 12 marca 2019, godz. 20.30
Kino Pod Baranami

 

We wtorek, 12 marca, w ramach kolejnego Spotkania Filozoficznego zobaczymy przedpremierowo trzymający w napięciu, zaskakujący i do samego końca mylący tropy nowy film Asghara Farhadiego - Wszyscy wiedzą. Projekcji towarzyszyć będzie dyskusja. Zapraszamy!

 

Farhadi prowadzi opowieść z charakterystyczną dla siebie swobodą i lekkością. Rodzina to terytorium, na którym porusza się z wprawą, bezbłędnie wychwytując paradoksy, dzięki którym to kłębowisko toksycznych emocji, sprzecznych interesów i wzniosłych uczuć działa jak doskonale naoliwiona maszyna. Intymny, a przy tym kipiący emocjami film Wszyscy wiedzą, że w opowiadaniu o związkach i relacjach, Farhadi nie ma sobie równych. Na ekranie po raz kolejny spotkał się gwiazdorski duet (a prywatnie para) – Penélope Cruz i Javier Bardem.

 

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem, którą poprowadzi mgr Anna Piskorska z Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Polska premiera filmu: 15 marca 2019

 

Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Spotkań Filozoficznych. Spotkania Filozoficzne to okazja do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy.

 

BILETY:
23 zł (normalny)
16 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

WSZYSCY WIEDZĄ | TODOS LO SABEN
reż. Asghar Farhadi, Hiszpania/Francja/Włochy 2018, 132'

MFF w Cannes 2018: Konkurs Główny
Hiszpańskie Nagrody Filmowe Goya 2019: 8 nominacji, w tym dla najlepszego filmu, najlepszego reżysera (Asghar Farhadi) i najlepszych aktorów (Javier Bardem i Penélope Cruz)

Cruz wciela się w rolę Laury, kobiety, która przed laty wyjechała do Argentyny, a dziś powraca do rodzinnego hiszpańskiego miasteczka na ślub siostry. Bardem gra Paco, jej dawnego kochanka, teraz cenionego winiarza. We Wszyscy wiedzą parę, którą kiedyś łączyło uczucie, tym razem połączy tragedia: podczas burzowej weselnej nocy znika bowiem nastoletnia córka Laury, Irene. Od tego momentu osadzony w urokliwym, okolonym winnicami miasteczku, film zdobywcy dwóch Oscarów (za Rozstanie i Klienta) całkowicie zmienia nastrój. Fasada sielanki gwałtownie pęka, a zza niej wychodzą rodzinne sekrety, zawiści, namiętności i skrzętnie ukrywane konflikty. Przeszłość nawiedza misternie tkaną opowieść niczym zły duch, burząc przy tym spokój całego miasteczka. Na jaw wychodzą kolejne tajemnice, o których „wszyscy wiedzą”, ale nikt nie chce przerwać zmowy milczenia.

 

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum