kpb

Oni - pokazy przedpremierowe

ONI (reż. Paolo Sorrentino)
- pokazy przedpremierowe

25-27 grudnia 2018, godz. 20.30
Kino Pod Baranami

 

 

W dniach 25-27 grudnia zapraszamy na świąteczne, przedpremierowe pokazy filmu Oni w reżyserii Paolo Sorrentino - fantastycznej opowieści o imperium byłego premiera, Włoch Silvio Berlusconiego. W roli głównej gwiazda Wielkiego piękna, Toni Servillo.

 

Paolo Sorrentino po kilkuletniej przerwie wraca do kin z komediodramatem Oni. Reżyser obsypanego nagrodami Wielkiego piękna (Oscar, Złoty Glob oraz BAFTA dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego), Młodości oraz serialu Młody papież znów serwuje wybuchową mieszankę prowokacji i uwodzenia. Bawiąc się biografią byłego premiera Włoch, Silvio Berlusconiego – milionera i potentata medialnego – Sorrentino opowiada o zepsuciu, korupcji oraz odwiecznym mariażu seksu i władzy. A przede wszystkim o „dworze” chciwych pochlebców, jaki wyhodował wokół siebie jeden z najbardziej skompromitowanych współczesnych polityków. Za każdym Berlusconim, Orbánem, czy Trumpem są przecież jacyś „oni” czerpiący korzyści z populistycznych haseł, kryzysu demokracji i medialnych manipulacji.

Jednak w swoim filmie Sorrentino błyskotliwie łączy drapieżną polityczną satyrę z kameralnym dramatem, a iście barokowemu wizualnemu rozpasaniu, które wydaje się parodiować prostacki styl telewizji Berlusconiego, towarzyszą sceny zaskakująco intymne. Brytyjski The Guardian dostrzegł nawet czułość w sposobie, w jaki włoski reżyser portretuje słabość starzejącego się mężczyzny. Groteskę z nostalgią brawurowo pogodził na ekranie ukochany aktor Sorrentino, znany z Wielkiego piękna i Boskiego Toni Servillo. Jego spektakularna metamorfoza to jeden z największych atutów filmu, który w samych Włoszech obejrzało aż milion widzów. Aktorowi na ekranie towarzyszą m.in. Elena Sofia Ricci i  Kasia Smutniak (Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie).

 

Polska premiera: 28 grudnia 2018 roku

 

HARMONOGRAM PROJEKCJI:

wtorek, 25 grudnia
20.30
ONI
| LORO
reż. Paolo Sorrentino, Włochy/Francja 2018, 157’

 

środa, 26 grudnia
20.30
ONI | LORO
reż. Paolo Sorrentino, Włochy/Francja 2018, 157'

 

czwartek, 27 grudnia
20.30
ONI | LORO
reż. Paolo Sorrentino, Włochy/Francja 2018, 157’

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

ONI | LORO
reż. Paolo Sorrentino, Włochy/Francja 2018, 157’

Nagrody Włoskiego Narodowego Syndykatu Dziennikarzy Filmowych 2018: Srebrna Wstążka dla najlepszej aktorki (Elena Sofia Ricci), najlepszej aktorki drugoplanowej (Kasia Smutniak), najlepszego aktora drugoplanowego (Riccardo Scamarcio) i za najlepszy scenariusz (Paolo Sorrentino, Umberto Contarello)

Oni są u władzy. Oni są cyniczni, niemoralni i zachłanni. Oni chcą uwielbienia. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy. W świecie, gdzie najcenniejszą walutą jest młodość i seks, oni nie mają sobie równych.

 

ZWIASTUN:

 

 

PARTNER MEDIALNY:

   

Bookmark and Share

archiwum