kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Wdowy

czwartek, 22 listopada 2018, godz. 22.30

 

 

W czwartek, 22 listopada, w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego zapraszamy na pokaz filmu Wdowy - thrillera autorstwa Steve'a McQueena. Na ekranie m.in. Viola Davis, Colin Farrella i Liam Neeson. Bilety dla studentów w cenie 11 zł.

 

Wielokrotnie nagradzany brytyjski reżyser Steve McQueen (Zniewolony. 12 Years a Slave; Wstyd) i współscenarzystka, autorka bestsellerów Gillian Flynn (Zaginiona dziewczyna) przestawiają pełen napięcia thriller ze zbrodnią, namiętnością i korupcją w tle. Wdowy to inspirowana przełomowym serialem z lat 80. historia czterech kobiet, których mężowie należeli do grupy przestępczej. Po śmierci w trakcie nieudanego skoku pozostawiają swoim żonom w spadku gigantyczny dług. Aby zapewnić swoim rodzinom bezpieczeństwo obce sobie dotąd kobiety muszą wspólnie przejąć pałeczkę po zmarłych mężach. W rolach głównych Viola Davis, Michelle Rodriguez (Avatar, seria Szybcy i wściekli), Elizabeth Debicki (Kryptonim U.N.C.L.E., serial Nocny recepcjonista) i początkująca aktorka Cynthia Erivo (Źle się dzieje w El Royale), którym towarzyszą m.in. Colin Farrell, Daniel Kaluuya (Uciekaj!), Jon Bernthal (serial Punisher), Robert Duvall i Liam Neeson.

 

Gospodynią spotkania będzie Malwa Olejnik - studentka Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Kryminalistyki na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY dla studentów: 11 zł

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE:   

WDOWY | WIDOWS
reż. Steve McQueen, Wielka Brytania/USA 2018, 129’


MFF w Toronto 2018: nominacja do nagrody People's Choice

Historia czterech kobiet, których nie łączy nic z wyjątkiem długu, pozostawionego im w spadku przez zmarłych mężów, uwikłanych w działalność przestępczą. Postawione pod ścianą nie mają innego wyjścia, jak wziąć sprawy w swoje ręce i zawiązać spisek, który pozwoli im narzucić światu ich reguły gry.

 

ZWIASTUN:


 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


         

 

 

Bookmark and Share

archiwum