kpb

Assassination Nation w Kinie Pod Baranami

ASSASSINATION NATION (reż. Sam Levinson)
w Kinie Pod Baranami
od 23 listopada 2018

 

 

Od 23 listopada w Kinie Pod Baranami zobaczycie jeden z najmocniejszych filmów o nastolatkach, czyli Assassination Nation w reżyserii Sama Levinsona opowiadający o współczesnym polowaniu na czarownice.

 

Assassination Nation rozgrywa się w Salem, 17-tysięcznym miasteczku, które słynie z procesów czarownic, jakie miały się tam odbywać w XVII wieku. Masowa histeria, shaming, trolling, fałszywe oskarżenia, hipokryzja, mobbing mentalny, zew krwi - tak można opisać te wydarzenia dzisiejszym językiem. O tym, że Salem 2018 roku zdaje się niezbyt oddalone od tamtych czasów przekonują się cztery nastolatki, które wraz z wieloma innymi mieszkańcami miasteczka padają ofiarą hakera. Kiedy z ich telefonów i komputerów do sieci wyciekają najskrytsze tajemnice rozpoczyna się prawdziwe polowanie. Sam Levinson, reżyser i scenarzysta filmu, bezlitośnie obnaża dzisiejszą mentalność w nowatorski sposób łącząc czarną komedię, horror, satyrę i thriller.

W role głównych bohaterek wcieliły się Suki Waterhouse (Outsiderka), Odessa Young (Powrót), Abra oraz Hari Nef (serial Transparent), którym towarzyszą m.in. Bill Skarsgård, (It) i Joel McHale (serial Community).

 

O FILMIE:

ASSASSINATION NATION | ASSASSINATION NATION
reż. Sam Levinson, USA 2018, 118' 

Wszystko zaczyna się gdy telefony i komputery mieszkańców miasteczka zostają zhakowane, a każdy sekret wychodzi na jaw. Cztery najlepsze przyjaciółki Lily (Odessa Young), Bex (Hari Nef), Em (Abra) i Sarah (Suki Waterhouse) kończą ostatnią klasę liceum. Cały ich świat to internet i media społecznościowe. Gdy pierwszą ofiarą hakera pada lubiany dyrektor szkoły dla dziewczyn jest to tylko kolejny powód do śmiechu. Sytuacja szybko się zmienia, gdy na jaw wychodzą kompromitujące je wiadomości, zdjęcia, nagrania wideo i wszystkie tajemnice. Kiedy podejrzenie przecieku pada na Lily, przyjaciółki stają się obiektem polowania rozwścieczonej, głównie męskiej, społeczności.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum